Trwa ładowanie...
dhglpw7

48 wniosków o przyłączenie do krajowej sieci elektroenergetycznej

25.10. Warszawa (PAP) - 48 wniosków o przyłączenie do elektroenergetycznej krajowej sieci przesyłowej zgłoszono do PSE-Operator na koniec września. Na liście jest 7 dużych...

dhglpw7
dhglpw7

25.10. Warszawa (PAP) - 48 wniosków o przyłączenie do elektroenergetycznej krajowej sieci przesyłowej zgłoszono do PSE-Operator na koniec września. Na liście jest 7 dużych elektrowni - o mocy od jednego do dwóch gigawatów - wynika z danych PSE-Operator.

Łącznie zgłoszono do Polskich Sieci Elektroenergetycznych - Operator inwestycje o mocy 24,8 gigawatów energii. Obecnie do sieci przyłączone są elektrownie i elektrociepłownie o łącznej mocy 35 GW, jednak wiele z nich jest już wyeksploatowanych.

2 GW energii mają zostać przyłączone do sieci z przygotowywanej przez spółkę Elektrownia Północ z Warszawy, inwestycji w Pelplinie (Pomorskie). Nie ma jeszcze uzgodnionego terminu jej przyłączenia do krajowej sieci. 1,8 GW mają dostarczać dwa nowe bloki elektrowni Opole w Dobrzeniu (Opolskie) z terminem przyłączenia w 2015 r.

Nie ma też jeszcze uzgodnionej daty podłączenia do krajowej sieci przesyłowej dwóch inwestycji o mocy po 1,66 GW każda. Jedną - w Puławach (Lubelskie) - chcą wybudować Zakłady Azotowe Puławy, a drugą w Pelplinie (Pomorskie) Vattenfall Distribution Poland. 1,6 GW ma dawać zgłoszona przez należącą do PGE Elektrociepłownię Lublin - inwestycja Lublin Wschód (Lubelskie).

dhglpw7

Po 1 GW energii mają wytwarzać nowe bloki w elektrowni w Ostrołęce (Mazowieckie), zgłoszone przez Energę (z terminem przyłączenia w połowie 2016 r.) i w Kozienicach (Mazowieckie), zgłoszone przez Elektrownię Kozienice do przyłączenia w połowie 2015 r.

Pozostałe zgłoszone inwestycje mają poniżej 1 GW mocy. Oprócz elektrowni i elektrociepłowni konwencjonalnych, są tam również elektrownie wiatrowe.(PAP)

ago/ je/ asa/

dhglpw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhglpw7