Trwa ładowanie...

500 plus po nowemu. Lepiej nie spóźnij się z wnioskiem

Nieważne, że pobierasz teraz świadczenie na dziecko. By je utrzymać, w tym roku znów musisz złożyć wniosek o 500 Plus. Można to zrobić już w lutym.

Wracają wnioski o 500+. Można je składać przez internet już od lutegoWracają wnioski o 500+. Można je składać przez internet już od lutegoŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d25zzga
d25zzga

Kończy się okres rozliczeniowy świadczenia z Programu Rodzina 500 Plus. Nowe wnioski trzeba złożyć na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r.

Od początku lutego wnioski można będzie składać przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS. Od 1 kwietnia dojdzie możliwość składania ich drogą papierową.

Dlaczego warto sprawy nie odkładać? Wniosek złożony w maju oznacza, że 500 zł za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca. Wniosek złożony w czerwcu oznacza wypłatę pieniędzy za czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia.

500 plus do zmiany? "Nie waloryzować, zostawić ten temat"

Kto wystąpi o pieniądze po czerwcu, nie ma co liczyć na wyrównanie. Oznacza to, że jeśli wystąpisz o 500 plus w lipcu, dostaniesz pieniądze od lipca, wystąpisz później, to jeszcze później. Jak to wygląda w praktyce, przeczytasz tutaj. Słowem jeśli rodzic, który teraz pobiera pieniądze na dziecko z programu Rodzina 500 Plus, spóźni się z nowym wnioskiem, to może mieć przerwę w wypłacie pieniędzy, a środki za konkretny miesiąc mogą rodzinie po prostu przepaść.

d25zzga

Dla nowo urodzonych dzieci wnioski składać należy w ciągu 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka. Wtedy 500 zł z programu zostanie ustalone od miesiąca urodzenia się dziecka.

Świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, nie ma kryterium dochodowego. Od lipca 2019 roku programem objęte są wszystkie dzieci, wcześniej - od 2016 - wypłaty przysługiwały tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga