Trwa ładowanie...

500+ za szczepionkę. Samorząd płaci

Wójt gminy Lubartów zachęca swoich pracowników do szczepienia się na COVID 19 i zapowiada nagrody dla tych, którzy się zdecydują.

Wójt gminy Lubartów zapowiada nagrody dla zaszczepionych.Wójt gminy Lubartów zapowiada nagrody dla zaszczepionych.Źródło: Getty Images, fot: David Greedy
dzwprku
dzwprku

Nagrody mieliby dostać pracownicy gminy i jednostek, które jej podlegają, np. bibliotek.

– Zaszczepieni nie będą stwarzać zagrożenia dla petentów, a i sami będą bezpieczni. Poza tym chyba wszyscy tęsknimy za normalnością w urzędzie, czyli za pracą bez masek i przegród z pleksy - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów.

Na razie nie wiadomo ile będzie wynosić nagroda. Wójt zakłada, że będzie to przynajmniej 500 złotych.

"Zaszczepię się". Semeniuk deklaruje i mówi, że to jej odpowiedzialna decyzja

Pieniądze za szczepienie mają zachęcić do przyjęcia preparatu nie tylko pracowników samorządu, ale i mieszkańców. Bo na razie chętnych na szczepienia w gminie jest niewielu.

dzwprku

– Z tak zwanej grupy "zero" zgłosiła się tylko jedna osoba. To jest zdecydowanie za mało byśmy powrócili do normalności – mówi Krzysztof Kopyść.

Pomysł zachęcania pracowników do szczepień w taki sposób nie wszystkim się podoba.

– Takie rozwiązanie nie jest niezgodne z prawem – komentuje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" prof. Włodzimierz Piątkowski, socjolog medycyny z UMCS i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Zastanawiam się jednak, czy nie byłoby to odebrane jako forma wywierania presji.

Zdaniem eksperta, część urzędników mogłaby zatajać informacje o przeciwwskazaniach, aby przyjąć szczepionkę i dostać nagrodę.

dzwprku

– Z jednej strony mogłaby kierować nimi chęć otrzymania nagrody, ale z drugiej, obawa przed ewentualną karą. Pracownik w takiej sytuacji mógłby pomyśleć, że może mu to zostać zapamiętane i w przyszłości może go na przykład ominąć z tego powodu propozycja awansu – mówi prof. Piątkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzwprku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwprku