Trwa ładowanie...
d3cg0yd
d3cg0yd

54 spółki w drugim etapie V edycji konkursu SEG "Złota Strona Emitenta"

01.02. Warszawa (PAP) - Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zakwalifikowało 54 spółki do drugiego etapu V edycji Konkursu "Złota Strona Emitenta". Finał całego Konkursu - i...
Share
d3cg0yd

01.02. Warszawa (PAP) - Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zakwalifikowało 54 spółki do drugiego etapu V edycji Konkursu "Złota Strona Emitenta". Finał całego Konkursu - i wyłonienie 5 laureatów z najlepszymi stronami internetowymi - przewidziany jest na czerwiec 2012.

W I etapie konkursu zostały ocenione witryny internetowe 749 polskich oraz zagranicznych spółek notowanych w dniu 2 listopada 2011 roku na GPW w Warszawie, także na rynku NewConnect.

Spółki zostały podzielone na pięć segmentów: polskie spółki giełdowe należące do indeksów WIG20 i mWIG40, polskie spółki należące do sWIG80, polskie spółki notowane na GPW nie należące do w/w indeksów, polskie spółki notowane na rynku NewConnect, wszystkie spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym na NewConnect).

d3cg0yd

Strony oceniano pod względem zawartości informacyjnej, nowoczesności i szybkości komunikacji z inwestorem, dostępności witryny, pozycjonowania w wyszukiwarkach, a także wersji angielskiej serwisu.

"Strony spółek giełdowych są z roku na rok coraz lepsze. Dlatego też staramy się sprawdzać na I etapie coraz więcej aspektów. W tym roku nowością są m.in. sprawdzenie wersji mobilnej, czy jakościowa ocena wersji angielskich serwisów. Chociaż wyniki spółek najlepszych są bardzo wyrównane, niestety nadal funkcjonuje jeszcze sporo serwisów internetowych emitentów, które nie dostarczają inwestorom podstawowej wiedzy o spółce, a znajdujące się na nich dane są nieaktualne" - powiedział cytowany w komunikacie prezes SEG Mirosław Kachniewski.

W II etapie witryny internetowe będą oceniane pod kątem 9 kryteriów przez 36 specjalistów tworzących jury konkursowe.

W okresie między 2 lutego a 30 marca 2012 jury konkursowe wyróżni trzy spółki z każdego z 5 segmentów. Strony internetowe będą oceniane pod kątem jasności komunikatu i zwartości informacyjnej, efektywności informacji dla inwestorów, innowacyjności komunikacji, wygodnej nawigacji na stronie, poprawności zastosowanych technologii, estetyki strony, opinii inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

d3cg0yd

W III etapie spośród 15 nominowanych spółek kapituła konkursu wybierze jednego laureata z każdego segmentu. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 czerwca 2012 roku podczas IV Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Konkurs odbywa się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. Polska Agencja Prasowa.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.zse.seg.org.pl (PAP)

dan/

d3cg0yd

Podziel się opinią

Share
d3cg0yd
d3cg0yd