Trwa ładowanie...
Artykuł poleca Orange Flex

5G w twojej firmie. Czy warto?

Rewolucja w przemyśle, medycynie, nauce, rozrywce, a głównie w biznesie, który istnieje przecież we wszystkich tych dziedzinach życia. W ten sposób opisywane są zwykle zmiany, jakie przynosi światu sieć komórkowa piątej generacji. Ale co to oznacza w praktyce dla twojej firmy i jak możesz korzystać z najnowszej technologii w świecie telekomunikacji?

Share
5G to znacznie wygodniejsza praca zdalna. Będziemy pracować w biurach, ale wielu z nas przynajmniej część zadań będzie mogła wykonywać w domu. 5G to znacznie wygodniejsza praca zdalna. Będziemy pracować w biurach, ale wielu z nas przynajmniej część zadań będzie mogła wykonywać w domu. Źródło: Adobe Stock
d2jpkw7

Czy żeby wykorzystać możliwości sieci 5G trzeba prowadzić technologiczny startup? Czy żeby na tym zarobić trzeba być wielką korporacją wdrażającą masowo nowe rozwiązania? Niekoniecznie.

Wystarczy, że jesteś np. freelancerem, lub internetowym sprzedawcą, żeby docenić zalety nowej sieci. Albo może prowadzisz firmę, w której zatrudniasz ludzi pracujących zdalnie, lub – masz kilku handlowców jeżdżących po Polsce?

Do czego to może się przydać w twojej firmie?

O 5G mówi się głównie w aspekcie prędkości i pojemności sieci. Nie wchodząc w szczegóły techniczne można przyjąć, że jest ona nawet 20 razy szybsza niż 4G/LTE.

d2jpkw7

Klienci twojego sklepu internetowego będą mogli sprawniej z niego korzystać – strony szybciej się załadują, skończy się czekanie na pojawienie się kolejnych zdjęć produktów. Przygotowany przez freelancera film pokazujący twój produkt pobierzesz dosłownie w kilka sekund, nawet jeśli będzie on ważył kilka gigabajtów.

A kiedy udostępnisz ten film na YouTube – twoi klienci zobaczą go na swoich komórkach w 4K bez przycięć i konieczności zmiany rozdzielczości na niższą.

5G to znacznie wygodniejsza praca zdalna. Nie wiadomo, jak dalej rozwinie się sytuacja pandemiczna, ale niezależnie od tego – świat zmienił się już na tyle, że model pracy biurowej sprzed dwóch lat ewidentnie należy do przeszłości.

Będziemy pracować w biurach, ale wielu z nas przynajmniej część zadań będzie mogła wykonywać w domu.

Dzięki sieci nowej generacji usługi chmurowe, wieloosobowa praca zdalna nad projektami, wszystkie "calle", prezentacje na odległość są po prostu wygodniejsze, szybsze i dużo bardziej stabilne. Konieczność wyłączania kamerki ze względu na ograniczenia sieci przy korzystaniu z 5G nie ma prawa się zdarzyć.

Podobnie z zapychaniem się sieci w gęsto zaludnionych obszarach miejskich czy przy okazji imprez masowych. Rozmowa video w noc sylwestrową pod gołym niebem w dużym mieście nie będzie już udręką, podobnie transmisja video z targów, w których bierze udział twoja firma. 5G jest bardzo pojemna – może obsłużyć ponad milion urządzeń podłączonych do sieci na jednym kilometrze kwadratowym.

d2jpkw7

Przyszłość jeszcze nieodkryta

Lista zastosowań nowej sieci przypomina opisy filmów science-fiction. Operacje na odległość przeprowadzane z chirurgiczną precyzją, operatorzy skomplikowanych maszyn kierujący nimi z odległości wielu tysięcy kilometrów, dwukierunkowa transmisja wirtualnej rzeczywistości lub rozszerzonej rzeczywistości to tylko niektóre przykłady. Cały internet rzeczy, czyli świat urządzeń podłączonych na stałe do internetu i działających dzięki informacjom przesyłanym z ich czujników do centrów umiejscowionych gdzieś daleko na świecie.

To wszystko już się dzieje i lada chwila trafi "pod strzechy", dając firmom nowe możliwości zarabiania pieniędzy np. na tworzeniu usług wykorzystujących nowe możliwości takich urządzeń.

Dzisiaj najistotniejsze wydaje się umożliwienie bardzo szybkiego przesyłu danych i sieć, które się nie zapycha, kiedy korzysta z niej wiele osób jednocześnie, co znacząco może usprawnić wiele procesów w małych i większych firmach.

Technologia dostępna od ręki

Skoro szybkie i niezawodne to pewnie drogie? Nic z tych rzeczy. Technologia 5G dostępna jest już w ofercie polskich operatorów za całkiem sensowne pieniądze. Wystarczy podpisać umowę, wybrać odpowiedni pakiet, opłacać abonamenty, czyli – jak zawsze…

d2jpkw7

… z jednym wyjątkiem.

Jest oferta, która daje dostęp do sieci 5G bez podpisywania umów, które wiążą na lata i abonamentów, które trzeba opłacać niezależnie od tego, czy się z usługi korzysta czy nie.

Orange oferuje nowoczesną usługę Orange Flex – w wersji dla użytkowników indywidualnych (Flex dla Ciebie) i dla firm (Flex dla Firm). To pierwsza w Polsce usługa sieci komórkowej bez zobowiązań, w aplikacji.

Korzystasz z aplikacji typu Spotify, Netflix czy innych, w ramach których dobierasz odpowiadający ci pakiet, a potem co miesiąc opłata jest pobierana z twojej karty? Orange Flex działa tak samo: pobierasz aplikację na smartfon, zakładasz konto i korzystasz. Opłata idzie co miesiąc automatycznie z karty lub możesz jej dokonywać co miesiąc BLIKiem, ale – nie jesteś związany żadną długoterminową umową. Nie chcesz korzystać – wyłączasz wybrane usługi lub w ogóle rezygnujesz od ręki. W każdym Planie komórkowym masz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w Unii Europejskiej, a dodatkowo korzystanie z popularnych mediów społecznościowych bez limitu GB.

d2jpkw7

W Orange Flex możesz wybrać pakiet 100GB z dostępem do sieci 5G już za 80 zł. Warto to zrobić już teraz, bo teraz z kodem FLEX można korzystać z usługi przez miesiąc za 1 zł z VAT, niezależnie od pakietu. A jeśli docenisz możliwości sieci najnowszej generacji – zostaniesz przy tym pakiecie. Jeśli dojdziesz do wniosku, że to za dużo – przejdziesz na mniejszy, tańszy, bardziej odpowiadający twojej firmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł poleca Orange Flex
d2jpkw7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jpkw7
d2jpkw7