Trwa ładowanie...

65-latce kazali wyrzucić do kosza 49 tys. złotych. Policja szuka oszustów

65-latka z Zawiercia wyrzuciła do kosza na śmieci 49 tys. złotych, czyli wszystkie swoje oszczędności. Zrobiła to na polecenie oszusta udającego funkcjonariusza CBŚP. Chwilę później śmietnik opróżniła inna kobieta. Policja szuka sprawców zuchwałego wyłudzenia.

Share
65-latce kazali wyrzucić do kosza 49 tys. złotych. Policja szuka oszustów
Źródło: śląska policja
d20og8z

Do 65-letniej zawiercianki zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował kobietę o operacji wymierzonej w niebezpiecznych przestępców. Poprosił, by udzieliła pomocy w ich ujęciu. 65-latka miała w tym celu przekazać policji dużą sumę pieniędzy. Kobieta zgodziła się przekazać wszystkie oszczędności.

Oszust był na tyle przebiegły, że poinformował o konieczności dochowania tajemnicy nawet przed pracownikami banku, którzy mogą być w zmowie z przestępcami. W ten sposób uniknął sytuacji, w której kobieta zostałaby powstrzymana przed wypłaceniem pieniędzy - obsługa banków jest przygotowana na zapobieganie tego typu oszustwom i może powstrzymać ofiarę przed pobraniem środków.

Co więcej, mężczyzna wykorzystujący metodę na policjanta poprosił nawet, by kobieta wybrała numer 997 i potwierdziła tożsamość "funkcjonariusza". Po postąpieniu zgodnie z instrukcjami połączenie zostało przekierowane do kolegi oszusta. Ten z kolei potwierdził słowa wspólnika. 65-latka umieściła w ulicznym koszu na śmieci 49 tys. złotych w gotówce - oszczędności całego życia.

d20og8z

Zaledwie dwie minuty później monitoring zarejestrował młodszą kobiete nurkującą w koszu na śmieci. Teraz policja publikuje jej wizerunek, prosząc o pomoc w schwytaniu przebiegłych oszustów.

d20og8z

Podziel się opinią

Share
d20og8z
d20og8z