Trwa ładowanie...
d2ree0e

8 mln PIT-ów przez internet. Polacy biją rekordy

Ponad 8 mln Polaków rozliczyło się już z fiskusem przez internet. W ubiegłym roku o tej samej porze elektronicznych zeznań podatkowych było o ponad milion mniej. Termin rozliczenia z urzędem skarbowym za 2016 rok mija w tym roku wyjątkowo 2 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
8 mln PIT-ów przez internet. Polacy biją rekordy
(Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d2ree0e

O rekordowym wyniku poinformowało na Twitterze Ministerstwo Finansów. Resort zresztą zachęca do tego, by PIT wysłać przez internet, a nie czekać w ostatnich godzinach przy okienku pocztowym.

Mamy ponad 8 mln e-#PIT-ów! W 2016 r. o tej porze było ich 7 mln. Przypominamy: w 2017 r. rozliczamy się do 2.05., więc warto się pospieszyć pic.twitter.com/DGOiD369nV -- MinisterstwoFinansów (@MFGOVPL) 26 kwietnia 2017

Podatnicy mogą rozliczyć się na kilka sposobów. Można to zrobić przez system e-deklaracje albo przez portal podatkowy.

d2ree0e

Można też skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania (PFR). Jak już pisaliśmy wmoney.pl, złożenie PIT przez internet to nie tylko wygoda, ale też gwarancja szybszego zwrotu nadpłaty podatku.

Z danych firmy doradczej KPMG wynika, że połowa Polaków mających obowiązek rozliczania się z fiskusem składa PIT w marcu. Blisko 50 procent podatników zleca wypełnienie PIT-u komuś innemu. Chodzi najczęściej o kogoś z rodziny, znajomego lub księgowego. 38 procent badanych rozlicza się samodzielnie.

Ponieważ w 2017 roku ostatni dzień kwietnia przypada w niedzielę, ostateczny termin złożenia PIT został przesunięty na następny dzień roboczy. Jest to więc wtorek, 2 maja.

d2ree0e

Podziel się opinią

Share
d2ree0e
d2ree0e