Trwa ładowanie...
usa

82 tys. dol. za czarnego Fiata. Jeździł nim papież Franciszek

Czarny Fiat 500L, jeden z dwóch samochodów, z których korzystał papież Franciszek podczas wizyty w Filadelfii, we wrześniu ub. r.,został w piąterk wieczorem sprzedany na aukcji za 82 tys. dolarów.

Share
82 tys. dol. za czarnego Fiata. Jeździł nim papież Franciszek
Źródło: PAP, fot: PAP/DPA/Olivier Douliery
d2k5vlp

Czarny Fiat 500L, jeden z dwóch samochodów, z których korzystał papież Franciszek podczas wizyty w Filadelfii we wrześniu ub. r., został w piątek wieczorem sprzedany na aukcji za 82 tys. dolarów.

Nabywcami niewielkiego samochodu podczas aukcji, która zainaugurowała doroczny Philadelphia Auto Show, zostali Michael i Kate Chapman, zawodowi dealerzy samochodowi.

Zamierzają oni wystawić papieskiego "fiacika" w jednym z siedmiu salonów samochodowych, jakie posiadają w rejonie Filadelfii.

d2k5vlp

Aukcja trwała zaledwie 11 minut. O papieski samochód ubiegało się 19 potencjalnych nabywców z całego kraju.

Drugi fiat, którym poruszał się papież w Filadelfii, będzie wystawiony do 7 lutego na Auto Show. Franciszek przebywał w Filadelfii z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

Rzecznik archidiecezji filadelfijskiej Kenneth Gavin oświadczył, że dochód z aukcji przeznaczony zostanie na cele charytatywne, w tym na dofinansowanie prowadzonych przez archidiecezję szkół specjalnych.

d2k5vlp

Podziel się opinią

Share
d2k5vlp
d2k5vlp