Trwa ładowanie...
d3y61kk

ABC Data chce, by Colorovo weszło do trójki linii produktowych o najwyższych marżach

09.04. Warszawa (PAP) - ABC Data planuje w 2013 roku co najmniej podwojenie sprzedaży pod własną marką Colorovo i chce, by w ciągu dwóch lat była ona w pierwszej trójce linii...

Share
d3y61kk

09.04. Warszawa (PAP) - ABC Data planuje w 2013 roku co najmniej podwojenie sprzedaży pod własną marką Colorovo i chce, by w ciągu dwóch lat była ona w pierwszej trójce linii produktowych grupy o najwyższych marżach - poinformował Dobrosław Wereszko, członek zarządu spółki.

"W I kwartale 2013 roku Colorovo weszło do pierwszej dziesiątki wśród wszystkich linii w grupie pod względem wartości wypracowanej marży" - powiedział na wtorkowej konferencji Wereszko.

"Realne jest wejście do TOP-3 w perspektywie dwóch lat" - dodał.

Poinformował, że obecnie marże ze sprzedaży produktów Colorovo są porównywalne do marż wypracowywanych ze sprzedaży produktów Della czy Lenovo.

d3y61kk

Wereszko poinformował, że spółka w 2013 roku planuje wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży Colorovo.

"W 2013 roku planujemy co najmniej podwojenie sprzedaży" - powiedział dziennikarzom Wereszko.

Dodał, że wartościowo w strukturze sprzedaży Colorovo w 2013 roku około 40 proc. udział będzie miała sprzedaż materiałów eksploatacyjnych (tuszy, tonerów), 40 proc. stanowić będą tablety, a pozostała część pochodzić będzie ze sprzedaży innych produktów.

ABC Data oferuje produktu pod marką Colorovo w czterech obszarach: elektronika użytkowa, dom i biuro, akcesoria komputerowe oraz akcesoria do urządzeń mobilnych.

d3y61kk

Spółka sukcesywnie poszerza ofertę produktów sprzedawanych pod własną marką. W 2013 roku rozszerzyła asortyment m.in. o tablet CityTab Vision oraz torby na laptopy i tablety, i obecnie oferuje ponad 400 produktów Colorovo.

ABC Data rozpoczęła sprzedaż produktów wprowadzonych na rynek pod własną marką Colorovo w 2011 roku.

Obecnie Colorovo sprzedaje swoje produkty na terenie 8 krajów europejskich (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry). (PAP)

seb/ asa/

d3y61kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y61kk
d3y61kk