Trwa ładowanie...
d3zkm48

ABC Data ma warunkową umowę kupna iSource za ok. 15,5 mln zł

23.12. Warszawa (PAP) - ABC Data podpisała warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji iSource za około 15,5 mln zł. Cena może zostać powiększona o nie więcej niż 2,5 mln zł w wypadku...

Share
d3zkm48

23.12. Warszawa (PAP) - ABC Data podpisała warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji iSource za około 15,5 mln zł. Cena może zostać powiększona o nie więcej niż 2,5 mln zł w wypadku spełnienia celów biznesowych przez obecny zarząd iSource do końca października 2014 roku. Część transakcji zostanie rozliczona akcjami własnymi - podała ABC Data w komunikacie.

Umowa inwestycyjna w tej sprawie została podpisana z Accession II Limited z siedzibą w Nikozji, Accesion II Investment Capital Limited z siedzibą w Nikozji oraz AKJ Capital.

"W wyniku zawarcia transakcji w grupie ABC Data znajdzie się spółka posiadająca prawa do dystrybucji produktów marki Apple. Bezpośredni dostęp dla naszych klientów do oferty Apple oznacza, że nie będą musieli jak dotąd poszukiwać jej w innych miejscach. Dla nas to bardzo ważne, chcemy mieć kompleksową, kompletną ofertę. Apple to marka z segmentu premium. Marże osiągane na sprzedaży produktów zdecydowanie przewyższają średnią w branży" - powiedział cytowany w komunikacie prezes ABC Data Norbert Biedrzycki.

Warunkiem zawieszającym transakcji jest uzyskanie zgody prezesa UOKiK.

d3zkm48

"Pełna integracja procesów biznesowych oraz włączenie produktów dystrybuowanych przez Apple do oferty dostępnej dla partnerów handlowych ABC Data możliwe będzie właściwie natychmiast po uzyskaniu na transakcję zgody UOKiK. Od dnia podpisania umowy strony będą oczywiście prowadziły wspólne działania handlowe skierowane do klientów ABC Data" - napisano w komunikacie.

W procesie przygotowania transakcji doradcą finansowym, podatkowym i prawnym dla ABC Data była firma KPMG.

"Opinia KPMG (Fairness Opinion) przygotowana dla zarządu ABC Data potwierdza, że warunki cenowe planowanej transakcji są godziwe z punktu widzenia interesów ABC Data" - napisano w komunikacie.

iSource jest jednym z głównych dystrybutorów produktów Apple w Polsce. Strona internetowa Apple informuje, że poza iSoure dystrybutorem produktów tej spółki w Polsce jest jeszcze AB.

Obecnie ABC Data posiada 1,35 mln akcji własnych, których obecna wartość rynkowa to około 5,6 mln zł.(PAP)

gsu/ asa/

d3zkm48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zkm48
d3zkm48