Trwa ładowanie...
d1px5ds

ABC Data ogłosi nową strategię w II kwartale

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - ABC Data ogłosi nową strategię rozwoju w II kwartale i rozważa możliwość publikacji prognoz finansowych na 2015 r, poinformowała prezes Ilona Weiss.

Share
d1px5ds

"Celem jest pozycja lidera branży w Polsce i regionie, rozwój portfela i usług o marżowe produkty. Nowe rynki zaczynają kontrybuować do EBITDA. Mamy potencjał finansowy do dalszych inwestycji, w tym przejęć" - powiedziała Weiss podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jej słów, spółka analizuje "w sposób ciągły" potencjalne cele do przejęcia, które miałyby wzmocnić ABC Data produktowo lub o nowe rynki. Jak wskazała, rozmowy o przejęciach są jeszcze na takim etapie, że za wcześnie, aby mówić o nich publicznie.

ABC Data obniżyło zadłużenie do rekordowo niskich poziomów. Zadłużenie netto do EBITDA zeszło do 0,7x na koniec 2014 r. z 1,6x na koniec 2013 r.

d1px5ds

"W efekcie mamy kilkaset mln zł linii kredytowych, które możemy przeznaczyć na inwestycje, w tym duże przejęcia" - dodała prezes ABC Data.

Podkreśliła jednocześnie, że grupa już została "odchudzona i bardziej elastyczna". Z jej słów wynika, że spodziewa się bardzo dobrych wyników w I kw. 2015, a cele postawione przez zarząd są realizowane, przy m.in. poprzez poprawę struktury kosztowej.

Wśród celów nowej strategii wymieniła ponadto podnoszenie marży brutto na sprzedaży.

Członek zarządu ABC Data Juliusz Niemotko wśród tegorocznych priorytetów wskazał ponadto rozwój usług z wartością dodaną, w tym: kompetencje inżynierskie, usługi wynajmu druku, Trackimo z projektami w Polsce i Rumunii, czy drony.

d1px5ds

Zarząd ABC Data zakłada ponadto wzrost sprzedaży w Niemczech oraz w segmencie RTV AGD w tym roku. Z kolei nie widzi ryzyk na przyszłość związanych z gospodarką magazynową.

Weiss dodała również, że elementem nowej strategii będzie kontynuacja polityki dywidendowej - przynajmniej połowa jednostkowego zysku netto ma trafiać na dywidendę w kolejnych latach.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. W czerwcu 2011 roku ABC Data rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów komputerowych pod własną marką Colorovo.

(ISBnews)

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds