Trwa ładowanie...
d4zyfim

ABC Data pracuje nad przejęciem 100 proc. udziałów w spółce iSource - źródło

23.12. Warszawa (PAP) - ABC Data prowadzi zaawansowane prace nad umową w sprawie przejęcia spółki iSource, jednego z głównych dystrybutorów produktów Apple w Polsce. Wartość...

Share
d4zyfim

23.12. Warszawa (PAP) - ABC Data prowadzi zaawansowane prace nad umową w sprawie przejęcia spółki iSource, jednego z głównych dystrybutorów produktów Apple w Polsce. Wartość planowanej transakcji to "małe" kilkanaście mln zł, z czego część ma zostać uregulowana akcjami własnymi - poinformowało PAP źródło zbliżone do transakcji.

"ABC Data prowadzi bardzo zaawansowane prace nad przejęciem 100 proc. akcji iSource i umowa może być niedługo podpisana" - poinformowało PAP źródło zbliżone do transakcji.

"Wartość transakcji to małe kilkanaście mln zł, z czego część może zostać uregulowana akcjami własnymi" - dodało.

Źródło zwróciło uwagę na fakt, że dużą część ceny może stanowić wycena zapasów magazynowych.

d4zyfim

Szef komunikacji ABC Data Rafał Garszczyński poproszony o odniesienie się do informacji PAP, odmówił komentarza w tej sprawie.

W lipcu 2013 r. dyrektorem handlowym ABC Data został Dariusz Grądek, który wcześniej pełnił funkcje prezesa iSource.

iSource jest jednym z głównych dystrybutorów produktów Apple w Polsce. Strona internetowa Apple informuje, że poza iSoure dystrybutorem produktów tej spółki w Polsce jest jeszcze AB.

iSource od 2008 r. prowadzi swoją działalność dystrybucyjną dla marki Apple i szeregu innych marek produktów komplementarnych do Apple.

Głównym udziałowcem firmy iSource jest AKJ Investment I Sp. z o.o.

Przedstawiciele ABC Data na ostatniej konferencji informowali, że spółka prowadzi rozmowy o akwizycjach i przed końcem roku może poinformować o jakiejś transakcji.

Obecnie ABC Data posiada 1,35 mln akcji własnych, których obecna wartość rynkowa to około 5,6 mln zł.(PAP)

gsu/ asa/

d4zyfim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4zyfim
d4zyfim