Trwa ładowanie...
d30lmhv

ABC Data rozmawia o akwizycjach, które mają dodać nowe kategorie do oferty

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - ABC Data prowadzi rozmowy o przejęciach, które mają uzupełnić ofertę produktową grupy, wynika w wypowiedzi prezes Ilony Weiss.

Share
d30lmhv

"Prognoza na koniec bieżącego roku dotyczy wyłącznie wzrostu organicznego. Zdecydowaliśmy się na publikację teraz, gdyż możemy już z pełną odpowiedzialnością odnieść się do perspektyw, znając wpływ zmian dotyczących odwróconego VAT" - powiedziała Weiss podczas konferencji prasowej.

Dodała, że zarząd opracowuje jednocześnie biznesplan na 2016 rok. Według jej słów, wzrost regionu CEE zaskakuje pozytywnie, a ponadto jest "masa" inicjatyw strategicznych, jak rozszerzanie oferty, rozwój kategorii telco/mobile, czy tematy akwizycyjne.

"Akwizycje wpłyną pozytywnie na wyniki w przyszłym roku, jeśli zaczną się materializować. Akwizycje będą finansowane z długu i mają dodać nowe kategorie - patrzymy w tym względzie wertykalnie. Strategia jest i będzie realizowana" - zadeklarowała prezes ABC Data.

Dodała też, że w 2016 roku będzie widoczny pełen obraz współpracy chociażby z HP i Dell'em. Z kolei członek zarządu grupy Juliusz Niemotko wskazał, że "nie wiadomo, jak będzie zachowywał się sektor public".

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,57 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv