Trwa ładowanie...
d41tp9u

ABC Data uruchamia buy-back z ceną w zakresie 1-6 zł za akcję

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews) - Zarząd ABC Data uruchomił Program skupu akcji własnych, który może potrwać do 30 marca 2015 r. lub wcześniej, w przypadku wyczerpania się przeznaczonego na niego środków, podała spółka. Cena jednostkowa nabycia akcji będzie się mieściła w zakresie 1-6 zł.
Share
d41tp9u

"Łączna liczba nabywanych akcji własnych wyniesie nie więcej niż 5% ilości akcji spółki znajdujących się w obrocie na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w dacie podjęcia uchwały, przy czym łączna wartość nominalna akcji własnych nie przekroczy 20% kapitału zakładowego spółki uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych spółki, które nie zostały przez spółkę zbyte" - czytamy w komunikacie.

Łączna cena nabycia akcji własnych, powiększona o koszty ich nabycia, nie będzie większa niż 20 mln zł.

"Cena jednostkowa nabycia akcji własnych nie może przekroczyć poziomu 6,00 zł i nie może być niższa od poziomu 1,00 zł, przy czym cena jednostkowa nabycia akcji własnej nie może być wartością wyższą spośród ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - czytamy dalej.

d41tp9u

W pierwszej kolejności spółka będzie nabywała akcje własne w trakcie sesji giełdowych, jednakże w przypadku nieosiągnięcia satysfakcjonujących zarząd rezultatów buy-backu, nabywanie akcji własnych może nastąpić w drodze transakcji pozasesyjnych bądź ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż walorów, podkreśla ABC Data.

Program skupu akcji własnych ABC Data został uchwalony na podstawie uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 23 czerwca 2014 r.

"Program skupu akcji własnych uchwalony zostaje w celu umożliwienia nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia lub dalszej odsprzedaży na warunkach przewidzianych w uchwale i rozporządzeniu, w szczególności w celu dalszej odsprzedaży w procesach przejęcia i akwizycji dokonywanej na rzecz udziałowców/wspólników w przejmowanych podmiotach w zamian za udziały/akcje tych podmiotów" - czytamy w materiale.

Zarząd Abc Data podejmie decyzję o przedmiocie celu nabycia akcji własnych po zakończeniu programu buy-back, podano także.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. W czerwcu 2011 roku ABC Data rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów komputerowych pod własną marką Colorovo. W 2013 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 4,82 mld zł.

(ISBnews)

d41tp9u

Podziel się opinią

Share
d41tp9u
d41tp9u