Trwa ładowanie...
d2xzk1g

ABM Solid miał 11,5 mln zł straty netto w III kw., utworzył rezerwy na ujemne kontrakty

14.11. Warszawa (PAP) - Firma budowlana ABM Solid zanotowała w trzecim kwartale 2011 roku 11,5 mln zł straty netto wobec 0,6 mln zł zysku netto przed rokiem. Spółka utworzyła...

Share
d2xzk1g

14.11. Warszawa (PAP) - Firma budowlana ABM Solid zanotowała w trzecim kwartale 2011 roku 11,5 mln zł straty netto wobec 0,6 mln zł zysku netto przed rokiem. Spółka utworzyła rezerwy na kontrakty, które przynoszą jej straty i nie powinny już one pogarszać wyników grupy w kolejnych kwartałach - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Narastająco od początku roku ABM Solid ma 17,4 mln zł straty netto wobec 2,37 mln zł zysku netto w tym samym okresie rok wcześniej.

W trzecim kwartale ABM Solid utworzył rezerwy na wszystkich kontraktach, których ujemne wyniki pogorszyły się lub mogłyby się pogorszyć w przyszłości. Rezerwy uwzględniły całe straty możliwe do pojawienia się na tych projektach.

"Dlatego zgodnie z posiadaną aktualnie wiedzą wspomniane kilka kontraktów, które do tej pory generowały ujemne wyniki, w przeciwieństwie do kilkudziesięciu pozostałych z dodatnimi marżami, nie powinny już w przyszłości pogarszać wyników ABM Solid" - napisano w komentarzu do wyników.

d2xzk1g

W III kwartale dokonano również odpisy na należności w kwocie 2,5 mln, z których część jest przedmiotem sporów sądowych i w przypadku korzystnych rozstrzygnięć będzie możliwe odzyskanie części kwoty odpisów.

Zarząd ABM Solid postanowił również dokonać odpisu wartości części posiadanych udziałów Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Oszacowana wysokość zmniejszenia wartości tych udziałów to 5 mln zł.

"Niski poziom jakości zarządzania przejmowanych spółek w procesie akwizycji oraz krótki czas od momentu przejęcia nie pozwolił na wprowadzenie do tej pory do części Spółek oczekiwanego poziomu zarządzania. Dodatkowo błędy w ramach współpracy operacyjnej w Grupie przenosiły się również na wyniki spółki matki. Musiała ona bowiem w wybranych przypadkach przejmować kontrakty od spółki córki w celu wsparcia w procesie realizacji. Było to również jedną z przyczyn ujemnych wyników na kilku kontraktach" - napisano w komentarzu do wyników.

ABM Solid pozyskał w trzecim kwartale około 75 mln zł nowych kontraktów.

d2xzk1g

"Były to kontrakty, które niosą za sobą dodatnie marże i będą poprawiać wyniki Grupy w kolejnych okresach" - poinformowała spółka.

"W związku z prowadzonymi działaniami mającymi na celu poprawę sytuacji w spółce, które to działania zmierzają również do zrestrukturyzowania długu oraz w związku z ogólną sytuacją na rynku, w tym również w branży budowlanej, po okresie III kwartału zawarto z bankami finansującymi spółkę oraz obligatariuszami porozumienie - moratorium" - dodano w komentarzu. (PAP)

pr/

d2xzk1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzk1g
d2xzk1g