Trwa ładowanie...

Abonament RTV. Nowy jeszcze przed wakacjami posłów

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin zapewnia, że przed wakacjami parlamentarnymi zostanie uchwalona nowelizacja ustawy abonamentowej.

Share
Abonament RTV. Nowy jeszcze przed wakacjami posłówŹródło: WP.PL, fot: © manaemedia - Fotolia
dk6e5e2

Ma ona przyczynić się do lepszej ściągalności abonamentu radiowo-telewizyjnego. W tym mają pomóc m.in. płatne telewizje satelitarne i kablowe, na które zostanie nałożony obowiązek przekazywania Poczcie Polskiej danych swoich klientów.

Według Sellina w projekcie, który ma uszczelnić pobór abonamentu, chodzi o "zachęcenie" do opłacania abonamentu tych, którzy dzisiaj go nie płacą, a "ewidentnie mają tradycyjne odbiorniki radiowe i telewizyjne, bo np. podpisali umowy o dostarczeniu usług z płatnymi telewizjami".

Skargę do Komisji Europejskiej przysłało siedem organizacji nadawców telewizji satelitarnych i kablowych, które uważają, że proponowane zmiany w ustawie abonamentowej wiążą się z pomocą publiczną. A ta jest ściśle określona i ograniczona w Unii Europejskiej.

dk6e5e2

Wiceminister kultury niedawno w Radiu Zet określił obecny sposób finansowania mediów publicznych jako "nieco anachroniczny". - Dlatego w przyszłości będziemy myśleli o zupełnie nowym sposobie finansowania mediów publicznych - mówił.

Główne założenia projektu to: abolicja dla osób zalegających z opłatą abonamentową, uproszczona rejestracja odbiorników i poprawa skuteczności poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. Projekt przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień nadal realizowane będą przez Pocztę Polską.

dk6e5e2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6e5e2