Trwa ładowanie...
d2emy1g
d2emy1g

Action: Nowe grupy produk. w Polsce oraz ekspansja zagraniczna priorytetami 2015

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Action będzie w przyszłym roku stawiać na ekspansję zagraniczną, a w Polsce - na rozwój logistyki pod kątem nowych grup asortymentowych, poinformował prezes Piotr Bieliński.
Share
d2emy1g

"W Polsce nasza nowa logistyka będzie służyć rozwojowi nowego asortymentu. Wiadomo, jaki jest rynek dystrybucji IT. Umacniamy naszą pozycję, ale śledzimy dane rynkowe i nie ma złudzeń - ciężko o jego wzrost. Stawiamy więc na ekspansję zagraniczną, szczególnie na umacnianie pozycji w Niemczech" - powiedział Bieliński podczas konferencji prasowej.

Grupa liczy również na dynamiczny wzrost Action Enteprise w przyszłym roku. Wiceprezes Edward Wojtysiak wskazał, że na ostatnie pięć kontraktów firma wygrała 4 na kwotę 143 mln zł, liczy na kolejne duże projekty na przełomie roku.

"Czekamy też na pieniądze unijne. Mamy wysokie referencje w sektorze administracji i przez 3 najbliższe lata będzie tu dużo do zrobienia" - wskazał Wojtysiak.

d2emy1g

Według jego słów, rozbudowa centrum logistycznego odbywa się zgodnie z harmonogramem, a w grudniu nastąpi pierwsze zatowarowanie nowych przestrzeni. W I kw. 2015 wydajność ma sięgnąć 100 tys. paczek dziennie.

"Negocjujemy bardzo duży kontrakt na logistykę. Rozmowy trwają i liczymy, że od grudnia rozpoczną się testy, a rozwój tej współpracy nastąpi w 2015. Znacznie zmieni się struktura materiałowa i finansowa dzięki temu" - podkreślił wiceprezes Action.
Jak wskazał z kolei Bieliński, w Niemczech Action Europe ma rozwinąć struktury sprzedażowo-handlowe. "Chcemy tworzyć tam bardzo duży biznes" - powtórzył prezes Action.

Podał ponadto, że dywidenda za 2014 rok będzie, ale jej poziom "nie będzie większy niż wcześniej".

Priorytety grupy na 2015 to sprawna logistyka, szerokie portfolio produktowe, a także wspieranie e-commerce i logistyki w Polsce oraz rozwój dystrybucji i e-commerce za granicą.

d2emy1g

Zarząd Action podkreślił także, że jest spokojny o o wykonanie prognoz, które po dziewięciu miesiącach 2014 roku zostały zrealizowane w 70%.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,75 mld zł w 2013 r.

(ISBnews)

d2emy1g

Podziel się opinią

Share
d2emy1g
d2emy1g