Trwa ładowanie...
d1zi6jq
12-10-2016 12:25

Adamczyk: obowiązkiem państwa pomoc obywatelom w zdobyciu własnego "M" (krótka4)

Obecnie 40 proc. Polaków nie spełnia warunków, by uzyskać kredyt i kupić własne mieszkanie; obowiązkiem państwa jest pomoc obywatelom w zdobyciu własnego mieszkania - podkreślił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę w Katowicach.

d1zi6jq

Minister razem z premier Beatą Szydło i wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim wziął udział w inauguracji programu Mieszkanie plus. Zwrócił uwagę, że mimo, iż deficyt mieszkaniowy w Polsce wynosi ponad 890 tys. mieszkań, to ok. 120 tys. lokali jest niezasiedlonych. "Dlaczego? Bo 40 proc. polskiego społeczeństwa nie spełnia kryteriów i warunków, aby uzyskać i zakupić mieszkanie. Z drugiej strony ich dochody wykluczają ich ze starania o mieszkanie komunalne" - zaznaczył.

Adamczyk wskazał, że Narodowy Program Mieszkaniowy dedykowany jest w pierwszej kolejności tym właśnie, którzy mają problem ze zdobyciem własnego "M". Zapewnił, że z programu skorzystać będzie można "bez względu na wiek", będzie on skierowany zarówno do rodzin wielodzietnych, jak wychowujących jedno dziecko. Program ukierunkowany jest też na młodych, którzy - jak powiedział Adamczyk - "patrzą poza grancie kraju, jako na miejsce docelowego osiedlenia".

"Jeżeli mamy nadzieję na przyszłe pokolenia Polaków, które będą tutaj, w tym kraju pracowały, musimy im stworzyć dogodne warunki mieszkaniowe. To jest obowiązkiem państw i ten program, którego dzisiaj pilotaż uruchamiamy, ten program ma te potrzeby zabezpieczyć" - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

d1zi6jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zi6jq