Trwa ładowanie...
d4htg1l

Admiral Boats pozyskało 6 mln zł z emisji obligacji serii J przy nadsubskrypcji

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Admiral Boats uplasowało wszystkie obligacje serii J i pozyskało maksymalną kwotę, tj. 6 mln zł, podała spółka. Stopa redukcji w zapisach na te papiery wyniosła 0,7%.

Share
d4htg1l

"Zainteresowanie inwestorów ofertą obligacji serii J było większe niż przewidywana maksymalna kwota emisji i spółka pozyskała z rynku maksymalną kwotę, czyli 6 mln zł. Zasili ona kapitał obrotowy przed właśnie rozpoczynającym się sezonem sprzedaży łodzi motorowych. Przydział obligacji serii J nastąpił w czwartek, 19 marca 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Admiral Boats oferowało obligacje serii J na okaziciela o stałym oprocentowaniu 8,5% i kwartalnie wypłacanych odsetkach. Obligacje te są zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach.

"Środki pozyskane z emisji obligacji pomogą nam dobrze przygotować się do nowego sezonu sprzedaży, który rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny. W związku z dużym zainteresowaniem naszymi łodziami otrzymujemy wiele zapytań i zamówień od naszych zagranicznych partnerów. Zamierzamy dobrze wykorzystać najbliższy okres, aby sprostać wyższemu niż w roku ubiegłym popytowi" - powiedział prezes Andrzej Bartoszewicz, cytowany w komunikacie.

d4htg1l

Przypomniał, że spółka jest emitentem obligacji obecnym na Catalyst od 2011 r. Do tej pory przeprowadziła już 10 emisji, z czego 6 zostało wykupionych. Łącznie dzięki obligacjom spółka pozyskała 37 mln zł kapitału.

Zapisy na obligacje o stałym oprocentowaniu w wysokości 8,5% i 30-miesięcznym terminie zapadalności trwały w dniach od 3 do 17 marca. Obligacje objęło 131 inwestorów. Oferującym było konsorcjum czterech domów maklerskich: Ventus Asset Management, Millenium Dom Maklerski, Niezależny Dom Maklerski oraz W Investment.

Admiral Boats to spółka produkująca i dystrybuująca łodzie motorowe, jest jedynym reprezentantem polskiego przemysłu jachtowego i stoczniowego notowanym na rynku kapitałowym. Od lipca 2011 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect, a obligacje na rynku Catalyst. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła w ub.r. prospekt emisyjny spółki w związku z planami przeniesienia notowań akcji na rynek podstawowy GPW.

(ISBnews)

d4htg1l

Podziel się opinią

Share
d4htg1l
d4htg1l