Trwa ładowanie...
zatrzymanie

Afera policka. Wśród zatrzymanych działacze PO

Dwóch działaczy Platformy Obywatelskiej zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police". Łącznie w tej sprawie śledczy zatrzymali 10 osób.

Share
Afera policka. Wśród zatrzymanych działacze PO
Źródło: Youtube.com
d1vupfg

Z ustaleń TVP wynika, że jeden z mężczyzn to członek władz regionu zachodniopomorskiego PO. Chodzi o Macieja G., a drugi działacz partii to Robert Z. - podaje Radio Zet.

Wobec wszystkich zatrzymanych we wtorek CBA złożyło wnioski o areszt. To także m.in. były prezes, członkowie zarządu, dyrektorzy polickich zakładów oraz kooperujących z firmą biznesmenów. Decyzję w ich sprawie w czwartek podejmie sąd w Szczecinie.

Śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski. Śledczy zarzucają też zatrzymanym wyrządzenie polickim zakładom chemicznym szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

d1vupfg

Według CBA zatrzymani byli odpowiedzialni i brali udział w decyzjach, które wyrządziły taką szkodę.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty. - Śledztwo jest wielowątkowe – zaznaczył.

Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce - mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródła: TVP Info, PAP, Radio Zet

d1vupfg

Podziel się opinią

Share
d1vupfg
d1vupfg