Trwa ładowanie...

Afera policka. Wśród zatrzymanych działacze PO

Dwóch działaczy Platformy Obywatelskiej zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police". Łącznie w tej sprawie śledczy zatrzymali 10 osób.

Afera policka. Wśród zatrzymanych działacze POŹródło: Youtube.com
d41zfi0

Z ustaleń TVP wynika, że jeden z mężczyzn to członek władz regionu zachodniopomorskiego PO. Chodzi o Macieja G., a drugi działacz partii to Robert Z. - podaje Radio Zet.

Wobec wszystkich zatrzymanych we wtorek CBA złożyło wnioski o areszt. To także m.in. były prezes, członkowie zarządu, dyrektorzy polickich zakładów oraz kooperujących z firmą biznesmenów. Decyzję w ich sprawie w czwartek podejmie sąd w Szczecinie.

Śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski. Śledczy zarzucają też zatrzymanym wyrządzenie polickim zakładom chemicznym szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

d41zfi0

Według CBA zatrzymani byli odpowiedzialni i brali udział w decyzjach, które wyrządziły taką szkodę.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty. - Śledztwo jest wielowątkowe – zaznaczył.

Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce - mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródła: TVP Info, PAP, Radio Zet

d41zfi0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41zfi0