Trwa ładowanie...
d1fog6w

Agora chce dalej przejmować, wśród analizowanych akwizycji może być TV Puls

19.2.Warszawa (PAP) - Agora przygląda się możliwościom akwizycji
na całym rynku medialnym - poinformował dziennikarzy w czwartek
prezes spółki Piotr Niemczycki. Wśród...

d1fog6w
d1fog6w

19.2.Warszawa (PAP) - Agora przygląda się możliwościom akwizycji na całym rynku medialnym - poinformował dziennikarzy w czwartek prezes spółki Piotr Niemczycki. Wśród analizowanych celów do akwizycji może być TV Puls.

"Będziemy patrzyli na możliwości akwizycji we wszystkich mediach w obrębie naszej działalności, jak i innych segmentach" - powiedział prezes.

Pytany, czy Agora jest zainteresowana kupnem TV Puls i czy przeprowadziła badanie tej stacji Niemczycki odpowiedział: "Każdą rzecz analizujemy".

Agora chce dalej przejmować m.in w internecie i outdoorze.

d1fog6w

"Będziemy zwiększać liczbę serwisów. Agora chce być jednym z liderów na rynku internetu. Jesteśmy aktywni w poszukiwaniu partnerów i współpracy, w poszukiwaniu akwizycji, jeśli będą wartościowe dla spółki" - powiedział prezes.

"Reklama zewnętrzna jest jednym z segmentów, w którym chcemy inwestować i w którym chcemy być aktywnym podmiotem w procesie konsolidacji" - dodał.

Pytany o wielkość środków, które Agora może przeznaczyć na akwizycje odpowiedział, że na koniec 2008 roku grupa miała 124 mln zł w gotówce.

"Nie uwzględniłem tu potencjału kredytowego w związku z tym, że sytuacja jest niepewna" - powiedział.

d1fog6w

Przychody ze sprzedaży reklam internetowych grupy Agory wzrosły w ubiegłym roku o 74,2 proc. do 47,9 mln zł. Sprzedaż ogłoszeń w wortalach zwiększyła się o 26,5 proc. do 18,6 mln zł.

Przychody grupy AMS w 2008 roku wzrosły o 10,9 proc. o 189,7 mln zł.

Przychody z internetu stanowiły 6 proc. przychodów grupy Agory w 2008 roku. Reklama zewnętrzna stanowiła 14 proc. sprzedaży grupy.

Główne przychody grupy w ubiegłym roku stanowiły wpływ z "Gazety Wyborczej", które stanowiły 51 proc. całości. Pozostałe przychody to m.in czasopisma (9 proc.), radio (7 proc.), kolekcje i usługi poligraficzne (po 5 proc.), "Metro" (3 proc.).

Niemczycki podtrzymał wcześniejszy poprzedniego prezesa AGory Marka Sowy, że większość przychodów grupy Agory za ponad 2 lata pochodzić będzie z działalności niegazetowej. (PAP)

bas/ epo/ dan/

d1fog6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fog6w