Trwa ładowanie...
d4jdzfo

Agora chce mieć 75 tys. subskrypcji cyfrowych 'Gazety Wyborczej' na koniec 2016

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Agora chce mieć 75 tys. subskrypcji cyfrowych "Gazety Wyborczej" na koniec 2016 roku, poinformował prezes grupy Bartosz Hojka.

Share
d4jdzfo

"Zdobyliśmy już 55 tys. subskrypcji cyfrowych 'Gazety Wyborczej'. Potwierdza to słuszny kierunek transformacji naszego biznesu prasowego. Jest grupa, która chce płacić za treści w sieci i będziemy intensywnie rozwijać ten projekt. Chcemy mieć 75 tys. subskrypcji na koniec 2016" - powiedział Hojka podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że digitalizacja daje grupie potencjał do cross sellingu usług, a rozwijająca się baza użytkowników ma dużą wartość i potencjał.

W strategii segmentu internetowego Agora zakłada poprawę rentowności EBIT do 20% w 2018 r. z 16,3% na koniec 2014 r.

d4jdzfo

"Dynamika przychodów jest najlepszym sposobem na dojście do założonego celu. Stawiamy na własne serwisy i tu będą zwiększane wydatki na wzrost. Chcemy m.in. odrobić straty w liczbie użytkowników, wynikające z zakończenia współpracy z MSN" - wskazał prezes Agory.

W kwestii potencjalnych przejęć - z jego słów wynika, że barierą są aktualne wyceny podmiotów do przejęcia, które nie oferują grupie satysfakcjonującej wartości dodanej.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej, "Metra" - największego polskiego dziennika bezpłatnego oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

d4jdzfo

Podziel się opinią

Share
d4jdzfo
d4jdzfo