Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo

Agrowill Group rozważa emisję akcji na cele realizacji strategii

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Agrowill Group dokona w ciągu następnego roku podniesienia kapitału poprzez emisję akcji w ramach realizacji strategii, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

Nowe akcje prawdopodobnie będą stanowiły ok. 20% kapitału. Spółka planuje wykorzystać środki z emisji do sfinansowania wdrożenia i rozwoju procesów ekologicznego i zrównoważonego rolnictwa i przetwórstwa, poinformowała spółka w komunikacie.

Decyzje o zwiększeniu kapitału akcyjnego, jego wielkości i innych szczegółowych kwestiach nie zostały jeszcze podjęte. Zarząd zarekomenduje akcjonariuszom szczegółowe parametry po dokładnej analizie rynkowej, podano także.

Agrowill Group poinformował pod koniec czerwca, że rozpoczyna wdrażanie strategii rolnictwa ekologicznego na całej powierzchni upraw i hodowli. W pełni ekologiczną produkcję firma rozpocznie w 2017 r.

d2qnboo

Agrowill Group AB to jedna z największych na Litwie grup inwestujących w rolnictwo. Spółki należące do grupy zajmują się produkcją i sprzedażą płodów rolnych, kontrolując i użytkując 30 tys. hektarów gruntów rolnych na Litwie (własnych i dzierżawionych). Prowadzą także działalność związaną z tworzeniem i wdrażaniem specjalistycznych rozwiązań informatycznych, sprzedażą detaliczną produktów rolnych, sprzedażą pasz dla zwierząt hodowlanych, obróbką zbóż czy magazynowaniem.

(ISBnews)

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo