Trwa ładowanie...
d23dhz2

Akademia Energii - projekt edukacyjny Fundacji im. Lesława Pagi - rusza w piątek

10.04. Warszawa (PAP) - Fundacja im. Lesława Pagi inauguruje w piątek, 13 kwietnia Akademię Energii - projekt edukacyjny dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką...
Share
d23dhz2

10.04. Warszawa (PAP) - Fundacja im. Lesława Pagi inauguruje w piątek, 13 kwietnia Akademię Energii - projekt edukacyjny dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju rynków energii w Polsce.

Akademia Energii ma być też platformą do dyskusji i wymiany myśli na tematy związane z energetyką dla młodych ludzi i ekspertów sektora energetyki.

"Celem projektu jest budowa trwałej instytucji edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i stabilnego rozwoju rynków energii w Polsce" - poinformowała we wtorek w komunikacie Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława Pagi.

d23dhz2

Akademia zostanie zainaugurowana w siedzibie GPW w Warszawie, a zajęcia będą odbywać się na GPW do 27 maja 2012 roku.

Projekt składa się z cyklu weekendowych szkoleń (warsztatów, wykładów, case-ów i spotkań z wybitnymi ekspertami, przedstawicielami nauki). Na najlepszych stypendystów będą czekały płatne staże w firmach partnerskich.

Program inauguracji to m.in. debaty z udziałem przedstawicieli największych spółek energetycznych w Polsce: Pakiet klimatyczny - szanse czy zagrożenia dla gospodarki, Niezależność energetyczna Polski - perspektywy i strategie, Energetyka i nowe technologie - rozwój poprzez innowacje.

Współorganizatorami Projektu są: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Towarowa Giełda Energii. W projekcie wezmą udział m.in. największe spółki z sektora: Energa, Gaz-System, JSW, PGE, PGNiG, PKN Orlen, Polenergia, Tauron Polska Energia oraz PKO Bank Polski.

Patronem medialnym jest m.in. Polska Agencja Prasowa.

Informacje o projekcie na stronie www.paga.org.pl. (PAP)

dan/ ana/

d23dhz2

Podziel się opinią

Share
d23dhz2
d23dhz2