Trwa ładowanie...
d4g7oh0

Akcja RogaLove zachęca do dzielenia się rogalami świętomarcińskimi. Dochód pójdzie na chore dzieci

W Poznaniu 11 listopada nie tylko obchodzi się Święto Niepodległości, ale również zajada się rogalami świętomarcińskimi. W tym roku akcja RogaLove zachęci, żeby podzielić się tym przysmakiem z bliskimi. Dochód zostanie przeznaczony na chore onkologicznie dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Podziel się rogalem z najbliższymi - wzywają pomysłodawcy akcji
Podziel się rogalem z najbliższymi - wzywają pomysłodawcy akcji (Fotolia)
d4g7oh0

Charytatywnego rogala można zamówić do 17 listopada przez stronę eTorty. Najtańszy, mały rogal kosztuje 15 zł. Do wyboru są jeszcze znacznie większe - za 60 i 150 zł. Rogala można dostarczyć na dowolny adres, a organizatorzy akcji zapewniają, że dojdzie on do wybranej osoby w 24 godziny. Kosz wysyłki przysmaku to 10 zł.

Zebrane środku mają trafić do Oddziału Transplantacji Szpiku Kliniki Onkologii, Hematologii Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. To jeden z pierwszych i największych środków leczenia nowotworów u dzieci i młodzieży w Polsce. Pieniądze mają pójść na rozbudowę kliniki i zakup sprzętu medycznego.

Prawdziwe rogale świętomarcińskie. Zobacz wideo:

- Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc i zaangażowanie tym, którzy wspierają nas w rozbudowie kliniki i zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, którym bliskie jest zdrowie i potrzeby dzieci z chorobą nowotworową, o wsparcie poprzez udział w akcji RogaLOVE - mówi dr hab. Jacek Wachowiak, prezes stowarzyszenia "Dzieciaki Chojraki", które współpracuje z oddziałem onkologicznym poznańskiego szpitala.

d4g7oh0

- Akcja RogaLOVE to kontynuacja tradycji wypiekania rogali świętomarcińskich, a jednocześnie przedsięwzięcie mające na celu promowanie postaw charytatywnych w okresie obchodów Święta Niepodległości - zaznaczają organizatorzy akcji. Wśród partnerów przedsięwzięcia znalazło się między innymi miasto Poznań, a ambasadorami akcji zostali aktorzy, oczywiście o imieniu Marcin - Bosak oraz Perchuć.

Do tej pory przez rogalowe wysyłki udało się zebrać ponad 33 tys. zł.

Czytaj też: Przepis na rogale Marcińskie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4g7oh0

Podziel się opinią

Share
d4g7oh0
d4g7oh0