Trwa ładowanie...
d1qr804
11-03-2016 15:37

Akcje Kofoli zostaną wykluczone z obrotu na GPW z dniem 15 marca

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjął uchwałę, na podstawie której akcje Kofoli zostaną wykluczone z obrotu na GPW z dniem 15 marca, podała spółka.

d1qr804
d1qr804

"Powyższa uchwała podjęta została w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce zezwolenia na zniesienie dematerializacji wskazanych wyżej akcji" - czytamy w komunikacie.

W połowie września Kofola nabyła nieprowadzącą wcześniej działalności czeską spółkę Kofola CeskoSlovensko (Kofola CS) w ramach działań mających na celu przeniesienie siedziby rejestrowej głównej spółki holdingowej grupy do Czech oraz notowanie akcji nowej spółki holdingowej na jednym lub więcej europejskich rynkach regulowanych papierów wartościowych. W grudniu ub.r. Kofola CS zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Grupa Kofola jest wiodącym producentem napojów bezalkoholowych na rynku czeskim i słowackim oraz jednym z czołowych producentów i dystrybutorów napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Poza swoimi tradycyjnymi rynkami: czeskim i słowackim, gdzie prowadzi działalność od swojego powstania, Grupa jest również obecna od 2005 r. na rynku polskim, a od 2015 r. także na rynku słoweńskim.

(ISBnews)

d1qr804
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qr804