Trwa ładowanie...
d1nn8gs

Akcjonariusze Ciechu będą zachęcani dyskontem do objęcia praw poboru nowej emisji

...

Share
d1nn8gs

19.01. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Ciechu będą zachęcani dyskontem do obejmowania praw poboru w nowej emisji - informują przedstawiciele spółki.

"Dyskonto musi być. Na pewno będziemy zachęcali akcjonariuszy dyskontem do obejmowania praw poboru. Jak duże ono będzie - określimy dopiero 25 stycznia" - powiedział na konferencji Ryszard Kunicki, prezes spółki.

Prezes poinformował, że jeśli transakcja sprzedaży Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych Fosfory zostanie zakończona do końca marca, to środki z emisji w całości zostaną przeznaczone na inwestycje.

d1nn8gs

"Jeśli natomiast transakcja przesunie się poza pierwszy kwartał, to wtedy część środków z emisji zostanie przeznaczona na wypełnienie tej luki" - powiedział.

Zaznaczył, że przesunięcie będzie tymczasowe. Umowa z Puławami w sprawie sprzedaży Fosforów przewiduje, że transakcja ma być zakończona do końca czerwca.

"Jest jednak duża szansa na jej zakończenie jeszcze w I kwartale" - dodał Kunicki.

W grudniu 2010 roku Ciech podpisał z Puławami umowę sprzedaży 51.855 udziałów, czyli 89,46 proc. kapitału zakładowego, Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych Fosfory. Przewidywana cena zakupu udziałów to 107,2 mln zł.

d1nn8gs

Przedstawiciele Ciechu poinformowali na konferencji, że widoczne jest wyraźne odbicie na rynku sody. Obecnie ceny sody są na wyższym poziomie niż w 2010 roku.

"Jesteśmy po zakończeniu kontraktacji w naszej rumuńskiej fabryce. Kończymy kontraktacje w Polsce i w Niemczech. W 2011 roku widzimy duże odbicie marż i z optymizmem patrzymy na ten segment rynku" - powiedział Artur Osuchowski, członek zarządu spółki.

Zarząd przewiduje, że pierwsze notowanie praw do akcji nowej emisji mogłoby nastąpić do 10 marca 2011 roku. Termin ten mógłby ulec przesunięciu, jeśli nie wszyscy wykonaliby prawo poboru. W tej sytuacji zarząd mógłby zaoferować akcje wybranym akcjonariuszom. (PAP)

pif/ morb/ ana/

d1nn8gs

Podziel się opinią

Share
d1nn8gs
d1nn8gs