Trwa ładowanie...
drmfhkn
16-06-2016 08:37

Akcjonariusze Impexmetalu zdecydowali o skupie akcji własnych i braku dywidendy

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Zwyczajne walne zgromadzenie Impexmetal upoważniło zarządu do nabycia akcji własnych, stanowiących łącznie do 20% kapitału zakładowego, po cenie od 2 do 4 zł za sztukę, wynika z uchwał ZWZ. Jednocześnie zdecydowano o przeznaczeniu zysku netto za 2015 rok w wysokości 47,65 mln zł w całości na zasilenie kapitału rezerwowego.

drmfhkn
drmfhkn

"Akcje własne nabyte przez spółkę będą przeznaczone: 1. do umorzenia. lub 2. do dalszej sprzedaży, lub 3. na sfinansowanie przejęć w ramach realizacji strategii rozwoju spółki lub Grupy Kapitałowej Impexmetal" - czytamy w komunikacie.
Impexmetal będzie nabywał akcje własne na następujących warunkach:

- wynagrodzenie za jedną akcję ustala się na kwotę nie niższą niż 2 zł i nie wyższą niż 4 zł;

- łączna wartość nominalna nabywanych akcji nie przekroczy 20% kapitału zakładowego Impexmetal, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte;

- termin trwania skupu akcji własnych wynosić będzie 5 lat od dnia podjęcia niniejszej uchwały - nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków które mogą być przeznaczone na ich nabycie, podano również.

Impexmetal działa głównie w branży metali nieżelaznych. Spółka od połowy lat 70-tych przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME), a pod koniec lat 80-tych poszerzyła swoją działalność o produkty stalowe. W skład grupy kapitałowej Impexmetal wchodzi ok. 70 firm, krajowych i zagranicznych. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

drmfhkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmfhkn