Trwa ładowanie...
d2j4ds0

Akcjonariusze Jutrzenki chcą, by minimalna cena akcji s.D wyniosła 4,30 zł

22.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Jutrzenki, posiadający łącznie 63,25 proc. akcji i głosów na WZA tej spółki, zaproponują podczas WZA zwołanego na 10 maja, by minimalna cena...

Share
d2j4ds0

22.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Jutrzenki, posiadający łącznie 63,25 proc. akcji i głosów na WZA tej spółki, zaproponują podczas WZA zwołanego na 10 maja, by minimalna cena akcji serii D wynosiła 4,30 zł - poinformowała Jutrzenka w komunikacie.

Podczas WZA 10 maja akcjonariusze Jutrzenki zdecydują o upoważnieniu zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a także o warunkowej emisji do 83,3 mln akcji serii D.

Jutrzenka poinformowała w czwartkowym komunikacie, iż akcjonariusze, działając w porozumieniu, zobowiązali się do zgłoszenia poprawki do projektu uchwały nr 15 sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii D i emisji warrantów subskrypcyjnych serii A, z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Zmiana ma polegać właśnie na określeniu ceny minimalnej akcji serii D na 4,30 zł.

Ponadto, akcjonariusze zamierzają zgłosić poprawkę do projektu uchwały nr 16, w sprawie upoważnienia zarządu do dokonania podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego.

d2j4ds0

W tym przypadku akcjonariusze chcą wprowadzic zmianę, polegającą na "dookreśleniu sposobu, w który będzie przeprowadzona emisja akcji w ramach kapitału docelowego, poprzez skierowanie oferty publicznej wyłącznie do inwestorów, z których każdy nabywa akcje o wartości liczonej według ich ceny emisyjnej co najmniej 50.000 euro w dniu ustalenia tej ceny przy zachowaniu preferencji dla akcjonariuszy spółki".

Jutrzenka podała, że oświadczenie o planach zgłoszenia poprawek otrzymała od Jana Kolańskiego.

W posiadaniu trzech podmiotów działających w porozumieniu jest łącznie 90.682.200 akcji Jutrzenki Holding, co stanowi 63,25 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosach na WZA.

W skład porozumienia wchodzą: Barbara Kolańska (3,49 proc. kapitału i głosów), Ziołopex Sp. z o.o. (59,70 proc. kapitału i 59,67 proc. głosów) oraz Jan Kolański (0,07 proc. udziału w kapitale zakładowym i 0,10 proc. udziału w głosach na WZA).

d2j4ds0

Jutrzenka informowała wcześniej, że ewentualna emisja w ramach kapitału warunkowego skierowana będzie wyłącznie do private equity i inwestorów finansowych dedykowanych do branży. Zgodnie z projektami uchwał na NWZA, zarząd byłby upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o nie więcej niż 2,15 mln zł (14,3 mln akcji) w okresie do 2013 r.

Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego nastąpiłoby w drodze emisji 83,3 mln warrantów subskrypcyjnych serii A. Jeden warrant uprawniać ma do objęcia jednej akcji serii D.

Spółka chce z emisji pozyskać środki na przejęcia. (PAP)

pam/ dan/

d2j4ds0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4ds0
d2j4ds0