Trwa ładowanie...
d1kz8oy
08-12-2015 12:41

Akcjonariusze Taurona nie podjęli uchwały o podwyższeniu kapitału

Warszawa, 08.12.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Taurona Polska Energia nie podjęli uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego, podała spółka.

d1kz8oy
d1kz8oy

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki (...) po zarządzonych przerwach w obradach, nie podjęło uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji niemych imiennych uprzywilejowanych serii C, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji serii C oraz zmiany statutu spółki" - czytamy w komunikacie.

Nadzwyczajne walne Tauronu zostało zwołane pierwotnie na 9 listopada, aby podjąć decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego o 400 mln zł poprzez emisję 80 mln sztuk niemych imiennych uprzywilejowanych akcji serii C po cenie emisyjnej 5 zł za akcję. Emisja miała zostać przeprowadzona z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru. Dwukrotnie zarządzano przerwę w obradach NWZ.

Rząd zgodził się wcześniej na wniesienie do Tauron Polska Energia do 1,01% akcji PKO BP w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d1kz8oy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kz8oy