Alcatel-Lucent wprowadza do Polski swoją markę Nuage Networks
Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Nuage Networks - marka należąca do Alcatel-Lucent - prowadzi "ostateczne" rozmowy z 2-3 polskimi klientami na wdrożenie wirtualizacyjnych rozwiązań SDN (software defined networking) i liczy na pozyskiwanie kontraktów w sektorach finansowym, ubezpieczeniowym, centrów danych, dostawców chmury i telekomunikacyjnym, poinformował business development manager CEE Sławomir Słowiński.
28.10.2015 14:15
"W Polsce mamy 'ostateczne' rozmowy z 2-3 klientami. Celujemy w sektory: finansowy, ubezpieczeniowy, centra danych, dostawców chmury obliczeniowej i telekomy. Nasze rozwiązanie na szybko rozwijającym się rynku 'cloud services' jest bezpieczne, skalowalne oraz personalizowane i wdrażane w warstwie wirtualnej. Nasze rozwiązanie łączy chociażby data center z siecią oddziałową klienta - nikt inny tego obecnie nie oferuje" - powiedział Słowiński podczas spotkania z dziennikarzami.
Rafał Sobiczewski, odpowiadający za wsparcie sprzedaży i rozwój biznesu Alcatel-Lucent, wskazał, że chociażby w sektorze telekomunikacyjnym zmienia się sposób zarabiania pieniędzy. W efekcie, w obliczu rosnącego znaczenia transmisji danych jako źródła przychodów telekomów, rozwiązanie SDN ma być platformą do tworzenia nowych ofert czy efektywniejszego wykorzystywania zasobów firmy, przy tym ma generować oszczędności na poziomie capex, czy zużyciu energii.
"Nasz produkt jest już używany przez klientów instytucjonalnych na świecie do tworzenia platform nowego typu poprzez wirtualizację chociażby funkcji sieciowych. W chmurze własnej klienta zostaną tylko dane krytyczne. Reszta może być przechowywana w publicznych centrach danych i jednocześnie łatwo będzie obsłużyć gros ruchu, który tu trafi. Zapewnimy skalowalność tego rozwiązania przy okresowych zmianach natężenia sieci. W przyszłości może odegrać wielką rolę przy migracji do LTE Advanced, czy dynamice Intert of Things" - wskazał business development manager CEE Nuage.
Eksperci koncernu oceniają, że taka platforma byłaby korzystna również dla sektora publicznego. "Można by pomyśleć o platformie chmurowej centrów danych dedykowanej sektorowi publicznemu. We Francji istnieje państwowe joint venture - Numergy - dzięki czemu 'co francuskie, zostaje we Francji'. Widzimy korzyści ze wspólnej certyfikowanej chmury jako metody na 'tanie państwo'. Obecnie wydatki z tego tytułu są rozproszone na poszczególne ministerstwa. Tymczasem przy efekcie skali pojawia się oszczędność, współdzielenie zasobów i strategiczne bezpieczeństwo" - wskazali przedstawiciele koncernu.
Według ich słów, zbliżające się połączenie z Nokią stworzy silniejszy podmiot strategicznie i finansowo. Nokia i Alcatel-Lucent mają komplementarne portfolio, a Nuage Networks dostanie "lepszy mechanizm" dotarcia do potencjalnych nowych klientów.
Nuage Networks to "wewnętrzna" dywizja Alcatel-Lucent, rozwijana od start-upu z własną strategią, ale korzystająca ze wsparcia grupy. Marka specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań wirtualizacyjnych.
(ISBnews)