Trwa ładowanie...
dxu8ui3

Alchemia chce odłożyć w czasie konsolidację aktywów produkcyjnych segmentu rurowego

16.03. Warszawa (PAP) - Walne Alchemii zdecyduje o uchyleniu uchwały w sprawie połączenia z Hutą Batory, Rurexpolem i Walcownią Rur Andrzej - wynika z projektów uchwał na NWZ...

Share
dxu8ui3

16.03. Warszawa (PAP) - Walne Alchemii zdecyduje o uchyleniu uchwały w sprawie połączenia z Hutą Batory, Rurexpolem i Walcownią Rur Andrzej - wynika z projektów uchwał na NWZ spółki zwołane na 13 kwietnia.

Alchemia podała, że projekt nowej uchwały jest podyktowany opinią doradców prawnych i podatkowych, o ewentualnej zmianie formy prawnej procesu restrukturyzacji Grupy Kapitałowej Alchemia.

"Jednocześnie, informujemy, że podjęcie przedmiotowej uchwały nie oznacza rezygnacji z procesu restrukturyzacji Grupy Kapitałowej Alchemia mającego na celu konsolidację aktywów produkcyjnych segmentu rurowego, lecz jedynie odłożenie go w czasie i jest podyktowane najlepiej pojętym interesem gospodarczym grupy" - napisano.

W listopadzie ubiegłego roku akcjonariusze Alchemii zdecydowali o połączeniu jej ze spółkami zależnymi: Hutą Batory, Rurexpolem i Walcownią Rur Andrzej.

Połączenie miało być elementem restrukturyzacji grupy kapitałowej oraz realizacją długoterminowego procesu obniżania kosztów działalności i funkcjonowania łączących się spółek. (PAP)

pel/ jtt/

dxu8ui3

Podziel się opinią

Share
dxu8ui3
dxu8ui3