Trwa ładowanie...
d6alo4b

Alexis Lacroix 1 września br. obejmie funkcję prezesa eurobanku 

Warszawa, 01.08.2016 (ISBnews) - W skład zarządu eurobanku od 1 września wejdzie Alexis Lacroix, który po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) obejmie funkcję prezesa, poinformował bank. Zastąpi on na stanowisku Arnaud Denisa, który był prezesem od 2013 r., podano również.

Share
d6alo4b

"Arnaud Denis skutecznie przeprowadził bank przez transformację modelu biznesowego. W jej wyniku powstał nowoczesny detaliczny bank, plasujący się w czołówce rankingów jakości obsługi oraz z jedną z najwyższych ocen ratingowych w Polsce, przyznanych przez agencję Fitch. Jestem przekonany, że wieloletnie międzynarodowe doświadczenie Alexisa Lacroix przyczyni się do dalszego wzmacniania pozycji eurobanku oraz ciągłości realizowanej dotychczas strategi" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej eurobanku Gianluca Soma, cytowany w komunikacie.

Alexis Lacroix przez ostatnich 6 lat pracował w ramach grupy Société Générale w Rosji. Zajmował stanowisko wiceprezesa Rosbanku, odpowiadając m.in. za transformację części detalicznej Rosbanku, podano również.

Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r.

(ISBnews)

d6alo4b

Podziel się opinią

Share
d6alo4b
d6alo4b