Trwa ładowanie...
d1ugj2b

Alfred Bujara w zarządzie europejskich organizacji związkowych

Przewodniczący handlowej "Solidarności" Alfred Bujara został wybrany wiceprzewodniczącym UNI Europa Commerce. To europejska organizacja, zrzeszająca organizacje związkowe z całego kontynentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alfred Bujara to jeden z czołowych zwolenników wprowadzenia i zaostrzenia zakazu handlu w niedziele
Alfred Bujara to jeden z czołowych zwolenników wprowadzenia i zaostrzenia zakazu handlu w niedziele (East News, Fot: Mateusz Grochocki/East News)
d1ugj2b

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, UNI Europa Commerce zrzesza aż 60 największych organizacji pracowniczych z 35 europejskich krajów.

Przewodniczącą została Susanna Gideonsson ze Szwecji. Bujara ma być jednym z jej zastępców.

Podczas zorganizowanego w połowie października w Bukareszcie zjazdu europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu i usług dyskutowano również o innych sprawach.

d1ugj2b

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

UNI Europa Commerce wyznaczyła sobie wówczas cele do 2023 roku. Wśród nich było przede wszystkim wzmocnienie pozycji związków zawodowych w Europie.

d1ugj2b

Oprócz tego związkowcy dyskutowali nad tym, jak poradzić sobie ze zmieniającym się handlem. Mowa tu przede wszystkim o wszechobecnej cyfryzacji i rozwoju nowych technologii, który ma wpływ również na ten sektor gospodarki.

Przedstawiciele organizacji pracowniczych podkreślali jednocześnie, że chcą być podmiotem, który będzie sprawnie działał na rzecz praw pracowników w kontaktach z instytucjami Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ugj2b

Podziel się opinią

Share
d1ugj2b
d1ugj2b