Trwa ładowanie...
d25y982

Lidl rozszerza projekt "Kupuję, nie marnuję". Półka z przecenioną żywnością w każdym sklepie

Lidl ustawi we wszystkich swoich sklepach półki z przecenioną o 50 proc. żywnością. Będą to produkty, którym kończy się termin przydatności do spożycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projek "Kupuję, nie marnuję" pilotażowo ruszył w 200 placówkach. (East News, Fot: Tomasz Kawka)
d25y982

Do tej pory takie półki w ramach projekt "Kupuję, nie marnuję" działały w ponad 200 placówkach sieci. Teraz staną we wszystkich, których jest ok. 690. Pilotaż projektu ruszył w marcu. Sieć postanowiła go rozszerzyć.

O 50 proc. zostaną przecenione produkty o krótkim terminie przydatności: świeże mięso, drób i ryby, produkty chłodnicze, a także np. pakowany chleb czy ciasta. Przecena tych artykułów pojawi się przed upływem terminu przydatności do spożycia i będzie obowiązywać do jego ostatniego dnia - podaje portal dlahandlu.pl.

d25y982

Pracownicy Lidla będą na bieżąco sprawdzać terminy przydatności produktów do spożycia, a pełnowartościowe artykuły, którym termin będzie się kończył, zostaną objęte promocją.

- "Kupuję, nie marnuję" to projekt, który cały czas rozwijamy. Zależy nam na możliwie największej optymalizacji łańcucha dostaw i minimalizowaniu marnowania żywności – to problem globalny, z którym każdy powinien się zmierzyć i starać się mu przeciwdziałać - mówi Aleksandra Robaszkiewicz z działu komunikacji sieci.

Zobacz: ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25y982

Podziel się opinią

Share

d25y982

d25y982