Trwa ładowanie...

AliExpress zaczyna zagrażać Allegro. Specjalne oferty dla Polaków

Co czwarty polski internauta kupuje już w zagranicznych sklepach. Popularność AliExpress zaczyna zagrażać pozycji Allegro, OLX, czy Ceneo. Chińczycy razem z PayU przygotowali dla polskich klientów akcję promocyjną.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

AliExpress zaczyna zagrażać Allegro. Specjalne oferty dla PolakówŹródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
do78t32
do78t32

Serwis AliExpress 27 sierpnia uruchamia „Tydzień Znanych Marek”, podczas którego po obniżonych cenach można kupić ubrania i sprzęt elektroniczny. To cykliczne wydarzenie. Tym razem na polskich klientów czeka jednak dodatek.

Oprócz „normalnych” zniżek dostaną jeszcze bonus. Za każdą transakcję o wartości powyżej 25 dolarów z wykorzystaniem płatności PayU, otrzymają kupon o wartości 3 dolarów. Czym Polacy sobie zasłużyli, że chiński gigant zwrócił na nich swoje oko? Po prostu coraz więcej z nich korzysta z usług serwisu.

- Polska jest centrum handlu elektronicznego i logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej i ważnym rynkiem dla sprzedawców działających na platformie AliExpress. Widzimy dużą szansę na dalszy rozwój e-commerce w tym kraju i chcemy dzielić się naszą globalną wiedzą, aby umożliwić lokalnym partnerom udział w tym rozwoju - podał cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Gary Topp, starszy menadżer operacyjny w AliExpress.

Polski e-commerce za granicą

Specjalna oferta dla Polaków ma się też pojawić 11 listopada. Nie chodzi przy tym o stulecie naszej niepodległości, ale o „Globalny Festiwal Zakupów”.

do78t32

Chińczycy zdobywają portfele Polaków

Zwrócenie uwagi giganta na Polskę, to efekt zainteresowania naszych rodaków jego ofertą. Polacy przekonują się do zagranicznych e-sklepów - informuje Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager PayU w Polsce w raporcie „E-Commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”.

- Kupuje w nich już 23 proc. badanych, podczas gdy dwa lata temu było to zaledwie 10 proc. - podała Pieńkowska-Olczak. - Do tego wyniku na pewno przyczyniła się dynamicznie rosnąca popularność chińskiego giganta e-commerce - AliExpress.

Wyniki badań Gemiusa wskazują, że chiński serwis jest najczęściej wskazywaną przez Polaków zagraniczną marką, ze znajomością spontaniczną u 30 proc. spośród tych, którzy dokonali zakupów na serwisach zagranicznych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Co więcej, Aliexpress zajmuje już wśród polskich internautów piąte miejsce wśród wszystkich serwisów e-commerce z 10-procentową tzw. znajomością spontaniczną. Internautów poproszono o podanie trzech serwisów, które kojarzą z zakupami. Allegro jest na pierwszym miejscu, przed OLX, Ceneo i Zalando.

Gemius
Źródło: Gemius

Co Polacy kupują w serwisach zagranicznych? Najchętniej odzież, dodatki i akcesoria (52 proc.), kosmetyki i perfumy (32 proc.), a także książki, płyty, filmy i inne multimedia (28 proc.).

do78t32

Klientów AliExpress z Polski zachęca współpraca z PayU, która gwarantuje możliwość transakcji w lokalnej walucie. Internautów nie zraża długi czas oczekiwania na przesyłkę. Decydują „chińskie” ceny.

- AliExpress jest dla nas bardzo ważnym partnerem, a naszym głównym celem jest dostarczenie polskim klientom najwygodniejszych i najbezpieczniejszych form płatności. Kupując na AliExpress z PayU można nie tylko zapłacić w polskich złotych, ale także skorzystać z licznych akcji promocyjnych, które wspieramy - mówi Joanna Pieńkowska-Olczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

do78t32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do78t32

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj