Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv

Alior Bank chce sprzedać kredyty o wartości 5 mld zł w tym roku

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Alior Bank nie zamierza schładzać akcji kredytowej i chce udzielać 1,25 mld zł kredytów kwartalnie, oczekując równomiernego wzrostu zarówno w kredytach dla firm, jak i dla klientów detalicznych, poinformował prezes Wojciech Sobieraj. Łącznie bank chce w tym roku sprzedać kredyty o wartości 5 mld zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

"Warunki rynkowe pokazują, że możemy w kredytach wzrastać szybciej niż o 1 mld zł. To może być o 1,25 mld zł kwartalnie. Spodziewamy się wzrostu o 5 mld zł kredytów w tym roku - równomiernego w korporacjach i kredytach dla klientów detalicznych. Liczymy na pozytywny impuls popytowy programu 500+, ale nie sądzę, by te środki były przeznaczane na spłaty istniejących kredytów i poprawiły nam koszty ryzyka" - powiedział Sobieraj podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że Alior Bank jest gotowy do obsługi programu 500+.

Liczba klientów ogółem banku przekroczyła 3 mln osób na koniec stycznia.

d4iphjv

"Potwierdzam, że Alior ma siły, środki i oddziały, aby obsługiwać nie 3 mln klientów, ale 7 mln klientów. Mamy też mocny bufor depozytowy, który umożliwi nam dalszy rozwój akcji kredytowej" - powiedział Sobieraj.

Wartość kredytów Alior Banku wzrosła o 31% r/r do 30,9 mld zł, zaś wartość depozytów zwiększyła się o 38% do 33,7 mld zł w 2015 r.

Wskaźnik kredyty do depozytów wyniósł 91,8% na koniec 2015 r. wobec 96,8% rok wcześniej.

Wiceprezes Alior Banku Witold Skrok poinformował, że w tym roku bank chce utrzymać marżę odsetkową netto na poziomie 4,6%, która jest najwyższa w sektorze, nawet po wyłączeniu kosztów ryzyka.

d4iphjv

"Nie sądzimy, aby były jakieś powody, by nasza marża odsetkowa netto spadła r/r w tym roku" - powiedział Skrok podczas konferencji.

Sobieraj poinformował, że nowe projekty w CRM Aliorze kosztowały 50 mln zł w ub. roku. W tym roku bank przeznaczy na inwestycje podobną kwotę.

"W 2016 roku wcale nie zamierzamy zmieniać tempa inwestycji w rozwój" - zapewnił prezes.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv