Trwa ładowanie...
d4gye76

Allegro pozbędzie się nazistowskich ofert

Największy serwis internetowy w Polsce nawiązuje współpracę z organizacją antyfaszowską „Nigdy więcej” – donosi „Rzeczpospolita”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Allegro pozbędzie się nazistowskich ofert
(PAP)
d4gye76

Stowarzyszenie stanie się partnerem w ramach powstałego w 2004 r. programu „Współpraca w ochronie praw”, który służy ochronie własności intelektualnej. Organizacja ma pomóc Allegro w usuwaniu ofert, które propagują faszystowski ustrój bądź nawołują do nienawiści. Jakich konkretnie?

Rzeczpospolita wymienia m.in. płytę zespołu Agressiva88, którą można kupić w serwisie. W jednej z piosenek padają słowa: „Tak, to właśnie my, narodowi socjaliści, to właśnie my, bili rasiści”.

d4gye76

Oprócz płyt neonazistowskich znikną mundury hitlerowskie. Decyzja Allegro to m.in. efekt publikacji dziennika, który napisał, że w największych w Polsce serwisie internetowym można kupić m.in. popiersie Hitlera, kieliszki ze swastyką, czy budzik z czaszkami SS.

Już w 2010 roku Fundacja Zielone Światło zaprotestowała przeciwko sprzedaży nazistowskich gadżetów. Podczas Światowego Dnia Walki z Rasizmem rozdawała pocztówki z napisem: „Stop Allegro”. Serwis zareagował pozwem, a sprawa ciągnęła się latami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4gye76

Podziel się opinią

Share
d4gye76
d4gye76