Trwa ładowanie...
d4e6wqy

Alma Market chce otworzyć w '12 cztery nowe sklepy, wyda na to do 15 mln zł

20.03. Warszawa (PAP) - Alma Market planuje w 2012 roku otwarcie czterech nowych obiektów handlowych zlokalizowanych w Gdyni, Krakowie, Warszawie i na terenie aglomeracji...

d4e6wqy

20.03. Warszawa (PAP) - Alma Market planuje w 2012 roku otwarcie czterech nowych obiektów handlowych zlokalizowanych w Gdyni, Krakowie, Warszawie i na terenie aglomeracji warszawskiej. Nakłady inwestycyjne związane z otwarciem tych obiektów nie przekroczą 15 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

Alma Market zamierza sfinansować te nakłady w oparciu o środki własne oraz kapitał odsetkowy. Przewiduje się, że udział kapitału odsetkowego w realizacji poszczególnych projektów powinien stanowić najwyżej 80 proc. nakładów inwestycyjnych, stąd zadłużenie netto na koniec 2012 roku z tytułu posiadanych kredytów zdecydowanie się obniży, ze względu na spłacane systematycznie kredyty wcześniej zaciągnięte przez spółkę.

Poza inwestycjami związanymi z rozwojem sieci handlowej Alma Market planuje również inwestycje odtworzeniowe i modernizacyjne, których wartość nie powinna przekroczyć 2 mln zł.

"Z uwagi na ciągle istniejący potencjał rozwoju sprzedaży poprzez kanał sprzedaży internetowej oraz stosunkowo niewielkie nakłady inwestycyjne, jakich wymaga rozwój sieci e-delikatesów prowadzony w oparciu o istniejącą bazę obiektów handlowych, Alma Market zakłada dalszy rozwój tego kanału dystrybucji i sukcesywny przyrost wolumenu obrotów w tym kanale dystrybucji (o około 50 proc.)" - napisano w komentarzu do wyników.

d4e6wqy

Spółka zależna Almy Market, Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska, przeznaczy ok. 2-3 mln zł na uruchomienie około 6-10 obiektów handlowych. Środki finansowe na pokrycie nakładów inwestycyjnych związanych z uruchomieniem tych lokalizacji pochodzić będą z wypracowanych przez spółkę nadwyżek finansowych oraz z kredytów bankowych, a proporcje tych udziałów zależne będą od ilości przyjętych do realizacji projektów.

Spółka zależna Krakchemia w 2012 roku podejmować będzie działania inwestycyjne ukierunkowane na wzmocnienie pozycji na rynku dystrybucji tworzyw sztucznych i folii opakowaniowych. (PAP)

pr/

d4e6wqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e6wqy