Alstom rozpoczął analizy prawne decyzji PGE o wyborze wykonawcy dla bloków w Opolu

18.11. Warszawa (PAP) - Alstom rozpoczął analizy prawne podstaw decyzji PGE o wyborze oferty konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa na wykonawcę dla bloków w...

18.11. Warszawa (PAP) - Alstom rozpoczął analizy prawne podstaw decyzji PGE o wyborze oferty konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa na wykonawcę dla bloków w Opolu - podał Alstom w komunikacie prasowym.

"W związku z ogłoszeniem przez PGE Elektrownia Opole S.A. decyzji o wyborze oferty konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. +Budowa bloków energetycznych nr 5 i 6 w PGE Elektrownia Opole S.A.+ i odrzuceniem oferty Alstom z przyczyn formalnych, informujemy, że podjęliśmy szczegółowe analizy prawne podstaw tej decyzji w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych w kierunku wykorzystania środków ochrony prawnej prawem przewidzianych" - napisano w komunikacie.

Alstom podał, że jego oferta spełnia wszystkie warunki przetargowe zarówno technicznie jak i handlowe oraz wymagania postawione przez zamawiającego.

"Dodatkowo cena zaoferowana przez Alstom była najniższa. Złożona oferta jest oparta na długoletniej i silnej obecności Alstom na rynku polskim. Zarówno turbiny jak i generatory miały być produkowane w Polsce - w fabrykach Alstom zlokalizowanych w Elblągu i we Wrocławiu, w oparciu o potencjał Alstom w Polsce, który obecnie zatrudnia około 3000 pracowników" - napisano.

"Należy nadmienić, że wybrana przez zamawiającego oferta konkurencyjnego konsorcjum w zakresie dostaw kluczowych urządzeń w większym stopniu będzie bazowała na imporcie z zagranicy, co będzie miało wpływ na udział lokalnych firm w realizacji tego projektu" - dodano.

W czwartek PGE poinformowała, że PGE Elektrownia Opole uznała ofertę konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym. PGE podała, że oferta konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbHZ została odrzucona z przyczyn formalnych.(PAP)

pel/ jtt/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)