Trwa ładowanie...
d19xa7u

Altus TFI: Będzie buy-back, jeśli do końca kwietnia brak jasności ws. przejęcia

Warszawa, 26.02.2015 (ISBnews) - Altus TFI planuje przejąć inne towarzystwo funduszy inwestycyjnych najpóźniej do końca III kw. br., ale jeśli do końca kwietnia zaawansowanie rozmów  w tej sprawie nie będzie uprawdopodobniało transakcji, spółka przeprowadzi przewidziany w prospekcie buy back akcji, poinformował prezes Piotr Osiecki.

Share
d19xa7u

"Zarząd planuje dokonać akwizycji innego towarzystwa nie później niż do końca III kwartału 2015 r. Transakcja przejęcia w krótkim okresie wygeneruje koszty, ale w dalszym horyzoncie wpłynie na zwiększenie wartości aktywów zarządzanych przez spółkę, a w konsekwencji także na przychody z tytułu zarządzania funduszami inwestycyjnymi" - czytamy w komunikacie.

"Jeżeli do końca kwietnia 2015 r. poziom zaawansowania rozmów nt. przejęcia innych TFI nie będzie wystarczający, aby uprawdopodobnić kolejną transakcję akwizycyjną, przeprowadzimy przewidziany w prospekcie buy back akcji, mający na celu redystrybucję środków pozyskanych z emisji publicznej akcji przeprowadzonej w I połowie 2014 r." - powiedział Osiecki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka równolegle kontynuuje wzrost organiczny. Wkrótce zaoferuje nowe fundusze, np. Altus FIZ Aktywny Akcji.

d19xa7u

"Liczymy, że dzięki poszerzeniu oferty oraz dalszemu zwiększeniu liczby dystrybutorów uda się nam utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju także w tym roku, co powinno mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe" - wskazał prezes.

W 2015 r. Altus TFI rozpoczęło konsolidację rynku. 30 stycznia br. podpisało umowę przejęcia TFI Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych S.A. z siedzibą w Sopocie, za 15 mln zł. Dzięki tej transakcji aktywa funduszy zarządzanych przez giełdową spółkę zwiększą się o 960 mln zł.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d19xa7u

Podziel się opinią

Share
d19xa7u
d19xa7u