Trwa ładowanie...
dcof464
dcof464

Alumetal uruchomił II linię w zakładzie na Węgrzech i osiągnął docelowe moce

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Alumetal osiągnął docelowe moce produkcyjne na poziomie 60 tys. ton w swoim zakładzie na Węgrzech, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dcof464

"Zarząd spółki informuje o osiągnięciu w dniu dzisiejszym stanu gotowości do produkcji na drugiej linii produkcyjnej w zakładzie w Komarom na Węgrzech. Powyższe oznacza osiągnięcie przez zakład w Komarom planowanej zdolności produkcyjnej na poziomie 60 tys. ton, tj. pełnej wielkości zakładanej zdolności produkcyjnej w/w zakładu" - czytamy w komunikacie.

Na początku listopada prezes Szymon Adamczyk poinformował, że spodziewa się w IV kw. br. uruchomiania II linii produkcyjnej, co łącznie pozwoli na osiągnięcie mocy produkcyjnych 60 tys. ton w zakładzie, a w całej grupie Alumetal 225 tys. ton rocznie.

Alumetal spodziewał się też, że możliwości sprzedażowe pozwolą na optymalne wypełnienie mocy produkcyjnych zakładu na Węgrzech w II kw. 2017 r.
Alumetal uruchomił produkcję na I linii odlewniczej w węgierskim Komarom 22 września. Na węgierski zakład spółka wydała od rozpoczęcia inwestycji 118,6 mln zł, z czego 88,2 mln zł w okresie od stycznia do września br.

Zgodnie ze słowami prezesa z listopadowej konferencji, pełne uruchomienie zakładu pozwoli spółce na zdobycie 1. lub 2. (w zależności od inwestycji konkurentów) miejsca w Europie pod względem produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

dcof464

Podziel się opinią

Share
dcof464
dcof464