Trwa ładowanie...
opole
28-03-2013 06:35

Amerykanie złożą quady w Opolu

Polaris Poland będzie montować w Opolu 250 tysięcy quadów rocznie. Polska wygrała rywalizację o fabrykę między innymi z Czechami i Słowacją - pisze "Puls Biznesu".

Amerykanie złożą quady w OpoluŹródło: AFP, fot: Adrian Dennis
djjggnu
djjggnu

Inwestor, który właśnie dostał zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park, do września 2020 roku wyda w Polsce co najmniej 95,7 milionów złotych. Montownia amerykańskich czterokołowych motorów produkcji polskiej ruszy w drugiej połowie przyszłego roku. Do końca 2017 roku ma zatrudniać 350 osób.

Według szacunków unijny rynek quadów jest wart 2 mld euro rocznie. Po Polsce jeździ prawdopodobnie 80-100 tys. tego typu pojazdów. Najtańsze, chińskie quady na serwisach aukcyjnych można kupić nawet za 2 tys. zł, quady amerykańskie potrafią kosztować ponad 30 tys. zł.

- W decyzji środowiskowej jest mowa o produkcji 250 tys. pojazdów rocznie. Pewnie firma zacznie od niższego poziomu: zobaczy jak się sprzedają w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a potem zwiększy moce - mówi Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Opola.

Wiśniewski przyznaje, że miastu szczególnie zależało na tym inwestorze. W okolicy Opola bezrobocie często przekracza 20 proc.

djjggnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djjggnu