Trwa ładowanie...
d3tpejv
27-03-2017 17:58

AmRest ma wstępne porozumienie ws. masterfranczyzy dla Pizza Hut w Niemczech

Warszawa, 27.03.2017 (ISBnews) -  AmRest Holdings SE podpisał wstępne wiążące porozumienie z Yum Restaurants International Holding, Ltd. oraz z Pizza Hut Delivery Germany GmbH, określające główne warunki uzyskania przez AmRest praw masterfranczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku niemieckim oraz nabycie 2 restauracji Pizza Hut prowadzonych bezpośrednio przez PH Delivery, podała spółka.

d3tpejv
d3tpejv

"W wyniku planowanej transakcji, AmRest stanie się masterfranczyzobiorcą 74 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Niemczech, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo, spółka przejmie od PH Delivery dwie restauracje własne typu "delivery" znajdujące się w Dusseldorfie. Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest" - czytamy w komunikacie.

Intencją stron jest finalizacja transakcji nie później niż do 30 maja 2017 roku, podano także.

"Zarząd AmRest uważa, że marka Pizza Hut ma duży potencjał do rozwoju w Europie Zachodniej. Przejęcie biznesu Pizza Hut w Niemczech przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa z Yum! Brands oraz utwierdzi pozycję AmRest jako wiodącego operatora restauracji w Europie" - czytamy dalej.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d3tpejv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tpejv