Trwa ładowanie...
d3t1jdh
giełda

AmRest negocjuje nabycie 18 restauracji Pizza Hut w Rosji i praw do franczyzy

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - AmRest podpisał wstępne wiążące porozumienia z Pizza Hut Europe Sarl US Branch i Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, określające główne warunki, na jakich ma dojść do zawarcia transakcji, której przedmiotem będzie uzyskanie przez spółkę zależną AmRest praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia, poinformowała spółka.

Share
d3t1jdh

"W wyniku planowanej transakcji podmiot kontrolowany przez AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 36 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Rosji, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka zależna przejmie 18 restauracji własnych znajdujących się na terytorium Rosji" - czytamy w komunikacie.

Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest, podano także.

"Intencją stron jest podpisanie oraz finalizacja umów nie później niż do 30 września 2017 roku. W przypadku, gdy do tego dnia nie dojdzie do zawarcia umów, porozumienie ulegnie rozwiązaniu (chyba, że strony postanowią inaczej)" - czytamy także.

d3t1jdh

Zarząd AmRest uważa, że marka Pizza Hut ma duży potencjał do rozwoju w Rosji. Uzyskanie praw master-franczyzobiorcy przyczyni się do zacieśnienia partnerstwa z Yum! Brands oraz umocni pozycję AmRest na rosyjskim rynku restauracyjnym, podsumowano.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh