Trwa ładowanie...
d1czfzd

Amundi Polska TFI nadal celuje w 4 mld zł aktywów na koniec 2017 roku

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Amundi Polska TFI nadal celuje w 4 mld zł aktywów na koniec 2017 roku, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor sprzedaży i marketingu towarzystwa Kazimierz Fedak. Amundi ocenia, że ryzyko polityczne wiszące nad warszawską giełdą znacznie ogranicza jej potencjał w porównaniu chociażby do inwestycji na giełdach europejskich.

Share
d1czfzd

"Aktywnie szukamy nowych dystrybutorów naszych produktów wśród banków, ubezpieczalni, czy domów maklerskich. Uważamy, że odpowiadamy na aktualne oczekiwania klientów detalicznych. Wprowadziliśmy Amundi Globalnych Perspektyw, który zamiast tradycyjnego funduszu inwestującego w daną klasę aktywów oferuje rozwiązanie z jasno wytyczonym celem inwestycyjnym. Liczymy, że będziemy zdobywać klientów właśnie doborem odpowiednich rozwiązań. Cały czas wierzymy w cel 4 mld zł aktywów. Jest oczywiste, że jest on uzależniony od sytuacji rynkowej, ale się z niego nie wycofujemy. Amundi dokonuje akwizycji na świecie, wiec nie odżegnujemy od takiego kroku w Polsce, ale to musiałby być dobry produkt" - powiedział Fedak w rozmowie z ISBnews.

Prezes Amundi Polska TFI Gabriele Tavazzani wskazał podczas konferencji prasowej, że obecnie wartość aktywów pod zarządzaniem towarzystwa to 700 mln zł.

Nowe rozwiązanie inwestycyjne - Amundi Globalnych Perspektyw - wprowadzone w lutym oferuje ekspozycję na rożne klasy aktywów na polskim i międzynarodowych rynkach bez modelowej struktury portfela.

"Udział różnych klas aktywów w portfelu jest uzależniony od sytuacji na rynkach. Dywersyfikacja geograficzna i duże zróżnicowanie portfela dają szansę na ograniczenie zmienności wyników i dążenie do osiągania dodatnich stop niezależnie od koniunktury. Średnioroczny cel to 5 pkt proc. w skali roku ponad stopę proc. EONIA [euro overnight index average - referencyjną stopę międzybankowych dziennych operacji depozytowych dla banków strefy euro] przy założeniu 5-letniego horyzontu" - wymienił Tavazzani.

d1czfzd

Dyrektor sprzedaży i marketingu towarzystwa wskazał, że rozwiązanie oferuje w efekcie cel inwestycyjny na poziomie 5% netto po opłatach. "Już aktywa pod zarządzaniem w tym rozwiązaniu to 20 mln zł" - stwierdził Fedak.

Wcześniej w styczniu TFI wprowadziło 3 indeksowe fundusze we współpracy z ING BSK w oparciu o WIG20, MSCI EMU i S&P500. Dyrektor sprzedaży i marketingu towarzystwa wskazał, że oprócz Amundi Globalnych Perspektyw, TFI pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami inwestycyjnymi, w tym dla private bankingu.
Zarządzający Amundi Polska TFI oceniają, że potencjał inwestycyjny warszawskiej giełdy nadal mocno ograniczają ryzyka polityczne. W ich ocenie, spółki z indeksu WIG 20 są obecnie nieprzewidywalne przez niestabilne dywidendy, brak jasnej strategii i potencjalne zagrożenia dla gospodarki.

W ocenie zarządzających Amundi, wyceny banków nie zdyskontowały jeszcze potencjalnej ustawy frankowej, która ?wisi nad rynkiem". Małe i średnie polskie spółki, pomimo dobrej postawy, mają z kolei nad sobą ryzyko rozwiązania OFE.

"Nierynkowe czynniki wiszą nad polskimi akcjami i nie pozwalają wykorzystać potencjału gospodarki" - stwierdzają zarządzający Amundi TFI.

Amundi Polska TFI jest częścią największej francuskiej firmy zarządzającej aktywami. Amundi na świecie ma ponad 100 mln indywidualnych klientów. Jest nr 1 w Europie, jeśli chodzi o zarządzanie aktywami i w pierwszej 10 firm na świecie, z aktywami pod zarządzaniem na poziomie 860 mld euro.

(ISBnews)

d1czfzd

Podziel się opinią

Share
d1czfzd
d1czfzd