Trwa ładowanie...

Analitycy: Jest szansa na spadek cen benzyny

Analitycy zaznaczają, że na rynku hurtowym odnotowano podwyżki.

Share
Analitycy: Jest szansa na spadek cen benzynyFot: Jacek Bereźnicki
d3rxwco

Mimo podwyżek na rynku hurtowym, w przyszłym tygodniu powinniśmy zaobserwować spadek średniego poziomu cen benzyny o około 5 groszy na litrze - wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

"Za nami kolejny tydzień niższych cen paliw na stacjach. Ceny benzyn spadły średnio o 5 gr/l, oleju napędowego o 3 gr/l i autogazu o 2 gr/l. Olej napędowy po ostatnich korektach staniał do poziomu najniższego w tym roku i jednocześnie najniższego od kwietnia 2010 roku. Dzisiaj diesel w kraju jest średnio 25 groszy tańszy od bezołowiowej 95, podczas gdy miesiąc temu różnice wynosiła 40 gr/l" - podaje BM Reflex.

Analitycy zaznaczają, że na rynku hurtowym odnotowano podwyżki. "Co prawda ich skala, zwłaszcza w przypadku benzyny, nie wskazuje na odwrócenie tendencji, to z pewnością będzie wpływała na zachowania właścicieli stacji. Jeśli ceny zakupu ponownie nie spadną, to w przypadku benzyn będzie malała szansa na dalsze obniżki na stacjach, a w przypadku oleju napędowego wzrośnie ryzyko podwyżek. Na przyszły tydzień prognozujemy spadek średniego poziomu cen benzyny w kraju o około 5 groszy na litrze, ceny diesla natomiast mogą spadać tylko na nielicznych stacjach, a na części mogą zacząć rosnąć" - piszą analitycy. Dodają, że w przypadku autogazu w kolejnych dniach ceny powinny pozostawać stabilne.

d3rxwco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rxwco
d3rxwco