Trwa ładowanie...
d33i0gj
benzyna
30-04-2014 16:40

Analitycy: przed majówką paliwa nie podrożały

Prognozy analityków nie sprawdziły się i przed majówką ceny paliwa na stacjach nie poszły górę. Eksperci wskazali nawet, że kierowcy płacą obecnie za paliwo mniej niż przed rokiem.

d33i0gj
d33i0gj

"Średnie ceny benzyn w Polsce w tym tygodniu nieznacznie się zmieniły. Teraz za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 trzeba średnio zapłacić 5,37 zł. Średnia cena detaliczna oleju napędowego po raz kolejny okazała się wyższa o 2 grosze i wynosi 5,34 zł. Niespodzianek nie było w przypadku autogazu, który w ostatnich tygodniach kosztuje średnio niemal tyle samo - ostatni monitoring cen na stacjach paliw tylko potwierdził, że najczęściej w kraju sprzedaje się LPG w cenie 2,54 zł za litr" - wskazali analitycy portalu e-petrol.pl.

Dodali, że rok temu benzyna 95 kosztowała średnio 5,48 zł za litr (11 gr więcej niż obecnie), droższy był także diesel - 5,45 zł za litr (9 gr więcej niż dziś).

Eksperci BM Reflex zaznaczyli, że choć ceny na stacjach przestały rosnąć, to kierowcy muszą liczyć się z tym, że w miejscowościach turystycznych czy przy drogach dojazdowych i autostradach cena litra paliwa może być wyższa nawet o 20 gr niż średni poziom cen w kraju.

Analitycy e-petrol.pl zwrócili też uwagę, że planując autem wyjazd zagraniczny, należy przyjrzeć się cenom paliw w krajach tranzytowych i docelowych. "Posiadaczom samochodów na benzynę e-petrol.pl sugeruje zatankowanie do pełna jeszcze po polskiej stronie, bowiem ze wszystkich monitowanych przez nas państw w tym tygodniu to właśnie Polska ma najniższe ceny tego paliwa. W przypadku diesla podtrzymujemy rekomendację o tankowaniu w kraju, ale za wyjątkiem tych kierowców, którzy planują wyjazd na Litwę lub Łotwę - w tych krajach litr paliwa do aut z silnikiem wysokoprężnym to wydatek rzędu 5,31-5,33 zł - czyli minimalnie mniejszy niż u nas" - wskazali.

d33i0gj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33i0gj