Trwa ładowanie...
d2xn699
Waluty

Analitycy: sytuacja na rynku walutowym i długu będzie stabilna

W przyszłym tygodniu sytuacja na rynku walutowym i długu będzie stabilna - przewidują analitycy. Według nich kurs złotego może się tylko nieznacznie wahać. Euro może kosztować maksymalnie 4,18 zł.
Share
Analitycy: sytuacja na rynku walutowym i długu będzie stabilna
Źródło: Thinkstockphotos
d2xn699

- Ostatnia sesja w tygodniu przebiegła na dość niewielkich obrotach, złoty poruszał się na w wąskim przedziale 4,16-4,17/euro. Podobna stabilizacja miała miejsce na parze euro/dolar - powiedział PAP Karol Zaluski, diler walutowy ING.

Dodał, że "takie nieznaczne zmiany poziomów mogą mieć miejsce także w przyszłym tygodniu". - Złoty z góry ograniczony jest poziomem 4,18 za euro, natomiast od dołu 4,10 za euro. Myślę, że przez cały tydzień złoty handlowany będzie właśnie w tych granicach - stwierdził.

Zdaniem Piotra Kołudy, dilera SPW z BGŻ także na rynku długu będzie w przyszłym tygodniu dość spokojnie.

d2xn699

- Kończący się tydzień był gwałtowny (...) Wydaje się, że po weekendzie sytuacja powinna się uspokoić, notowania na rynku będą stabilniejsze - powiedział PAP Kołuda. Dodał, że "czynniki, które w szczególny sposób będą wpływały na notowania to przede wszystkim (te - PAP) globalne, czyli kurs pary euro/dolar oraz rentowności papierów (...) Hiszpanii i Włoch".

W ocenie Kołudy piątkowa sesja była spokojna. - Mieliśmy niewielkie obroty - powiedział.

d2xn699

Podziel się opinią

Share
d2xn699
d2xn699