Trwa ładowanie...
dporxgx

Analizy Online: Liczba klientów TFI spadła o 2% r/r do 1,98 mln na koniec VI

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews) - Liczba klientów towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI) spadła o 2,0% r/r do 1979,3 tys. osób na koniec czerwca. W ujęciu kwartalnym spadek wyniósł 0,5%, wynika z danych zgromadzonych przez Analizy Online dla 23 TFI. Drugi kwartał 2014 roku był czwartym z kolei, w którym odnotowano spadek liczby klientów. 
Share
dporxgx

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, spadek liczby klientów dotyczył głównie bankowych TFI, odgrywających dominującą rolę na naszym rynku. Tym razem na siedem towarzystw powiązanych z bankiem detalicznym dotknął on pięciu instytucji. Łącznie liczba klientów tych TFI zmniejszyła się o -1,4% do 1,4 mln osób. W przypadku towarzystw, które nie mają w ramach grupy kapitałowej wsparcia w postaci banku detalicznego, od 6 kwartałów mamy do czynienia ze wzrostem liczby klientów. W II kwartale br. dynamika wyniosła +1,7%. Wzrost liczby klientów odnotowała co druga instytucja, przy czym w pięciu dynamika przekroczyła +5%." - czytamy w komunikacie.

Największy przyrost klientów w II kw. odnotowały Superfund TFI i TFI PZU, podano również.

Z danych Analiz Online wynika, że na koniec II kwartału średnia wartość aktywów przypadających na statystycznego klienta TFI wyniosła 71,9 tys. zł.

(ISBnews)

dporxgx

Podziel się opinią

Share
dporxgx
dporxgx